Już w godzinach porannych w czwartek rząd ogłosi nowe restrykcje pandemiczne. Ultra twardy lockdown i szczegóły z nim związane od kilku dni są przedmiotem spekulacji dziennikarzy. Oto, czego Polacy mogą się spodziewać.

Rząd rozważa kilka równoległych scenariuszy. Władze zamierzają m.in. ograniczyć mobilność oraz kontakty społeczne. Ma to w teorii zahamować transmisję koronawirusa. Komentatorzy zauważają, że Polacy i tak tkwią w lockdownie od jesieni ubiegłego roku, a wprowadzany tydzień po tygodniu ostrzejszy rygor sanitarny to „lockdown w lockdownie”.

Poprzednie obostrzenia zostały ogłoszone zaledwie tydzień temu i objęły swym zasięgiem całą Polskę.

Ultra twardy lockdown. Co zostanie zamknięte?

Według nieoficjalnych przecieków, rząd rozważa zamknięcie niemal wszystkich sklepów. Otwarte mają pozostać wyłącznie spożywcze, drogerie i apteki.

Tym samym zamknięte zostaną salony prasowe, księgarnie, sklepy meblarskie, sklepy ze sprzętem RTV i AGD oraz markety budowlane. Co więcej, otwarte sklepy będą musiały liczyć się z nakazem limitów klientów, wielkimi kolejkami na zewnątrz oraz przywróceniem godzin dla seniorów.

Zamknięte mogą zostać salony kosmetyczne, optyczne, tatuażu oraz fryzjerskie.

Również przedszkola i żłobki będą na czas lockdownu w lockdownie wyłączone z działalności. W okresie Świąt Wielkanocnych obowiązywać ma zakaz zgromadzeń rodzinnych powyżej pięciu osób. Dyskutuje się również o zamknięciu kościołów, zakazie przemieszczanie się i podróżowania, oraz godzinie policyjnej, co otwarcie zasugerował poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz na antenie Polsat News.

Przeczytaj również: Niedzielski o planach na Wielkanoc: „Wszyscy powinni być tym dotknięci w ten sam sposób”

Przeczytaj również: Lockdown twardszy niż zapowiadano? „Chyba trzeba będzie wprowadzić godzinę policyjną”

źródło: Nczas

(Visited 1 233 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj