Wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odbędzie się dzisiaj o godzinie 11:00. Rząd ogłosi wówczas nowe obostrzenia pandemiczne.

Na konferencji ministra zdrowia i szefa rządu zapadną decyzje dotyczące wprowadzenia mocniejszego reżimu sanitarnego. O terminie konferencji poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

W środę Polską wstrząsnęła wiadomość o blisko 30 tysiącach nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Według danych ministra zdrowia, tak duża liczba infekcji Sars-CoV-2 stanowi rekord od początku pandemii w kraju. Dotychczas najwyższa liczba zakażeń padła 7 listopada 2020 roku i wyniosła prawie 28 tysięcy.

Rząd ogłosi ultra lockdown

Od kilku dni w mediach pojawiały się spekulacje na temat ewentualnego twardego lockdownu. Władze rozważają zamknięcie większości sektora usług, m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych, marketów budowlanych oraz sklepów z elektroniką. Wyłączone z pracy zostaną także żłobki i przedszkola.

Co z kościołami?

Nieoficjalne informacje wskazywały wcześniej o planach zamknięcia świątyń na czas Świąt Wielkanocnych. Obecnie jednak rządowe komunikaty mówią o zmniejszeniu limitu wiernych biorących udział w liturgii. Prawdopodobnie we mszach świętych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie pięć osób, z wyłączeniem kapłana oraz osób posługujących.

Przeczytaj również:  Katowice: Potężna eksplozja gazu w kamienicy

Przeczytaj również: Ultra lockdown na horyzoncie i zamknięcie kościołów. Czołowy polityk PiS wreszcie to powiedział

Przeczytaj również: Niedzielski o planach na Wielkanoc: „Wszyscy powinni być tym dotknięci w ten sam sposób”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 2 008 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj