propolski.pl: Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Róża Thun oburzona konwencją Dudy: „Wielkie show za wściekłe pieniądze”

Europosłanka PO Róża Thun zabrała głos w sprawie konwencji Andrzeja Dudy. — Wielkie show za wściekłe pieniądze, a obcina się na onkologię. Nie mogło mi się to podobać — podsumowała Róża Thun.

W minioną sobotę miała miejsce konwencja inaugurująca kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. To właśnie to wydarzenie wywołało takie wzburzenie w europosłance. Róża Thun nie przebierała w słowach, gdy miała je skomentować.

Cała uroczystość odbyła się w niezwykle podniosłej atmosferze. Wielka hala, kolorowe spoty, które prezentowały dokonania 5 lat prezydentury, jak również setki gości wielbiących głowę państwa.

Jarosław Kaczyński poinformował, że Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości poparła kandydaturę Dudy. Oprócz prezesa PiS głos zabrali premier Morawiecki oraz była premier Beata Szydło. Wszyscy w ciepłych słowach wychwalali dokonania urzędującego prezydenta.

Róża Thun, która słynie z antypatii wobec partii rządzącej, wykorzystuje wiele okazji do tego, by przedstawiać ją w gorszym świetle. Tak było również i tym razem, gdy skrytykowała samego prezydenta.

— Okropne show w sytuacji, gdy walczymy o pieniądze na zdrowie, na onkologię. Wyrzucenie pieniędzy na srebrne i złote confetti — kontynuowała niezadowolona Thun.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these