Poseł Konfederacji, Dobromir Sośnierz był gościem na kanale MaashaTV. Polityk poruszył temat wprowadzanej przez PiS ustawie o inwigilacji. Ocenił, że już niedługo każdy z nas może doświadczyć jej na co dzień.

– Ta ustawa, która przechodzi teraz przez Sejm, związana właśnie z tą komunikacją elektroniczną [tzw. lex pilot – red.], to jest coś, co będzie dotyczyło każdego na co dzień – powiedział poseł Dobromir Sośnierz.

Dodał, że „w każdym razie będzie stwarzało zagrożenie, że będzie dotyczyło każdego”.

– Tam jest zresztą bardzo wiele wątków w tej ustawie. Inwigilacja to jest tylko jeden z wielu. Tam są regulacje dotyczące radioamatorów na przykład. Jakieś niszowe zupełnie. Wielu rzeczy nie jesteśmy w stanie wyłapać nawet. Ale tam jest tyle różnych rzeczy, tyle różnych przepisów, że będzie to powszechny problem dotyczący prędzej lub później każdego – mówił wolnościowiec.

Jego zdaniem zawsze znajdzie się idealna okazja, by znaleźć jakiś paragraf na każdego z nas. Wystarczy, że komuś podpadniemy.

– Jedziemy za szybko, skręcimy nie tak, jak trzeba, za długo samochód mamy odpalony na parkingu i już łamiemy prawo. Jeśli tylko damy władzy możliwość kontrolowania nas cały czas, no to będziemy, jeśli podpadniemy jakiemuś urzędnikowi, to będziemy mogli być rozliczani ze wszystkiego praktycznie. Będzie można zniszczyć życie każdemu – podsumował Sośnierz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiadomo, kiedy poznamy nowego trenera polskiej reprezentacji. Jest komunikat PZPN

źródło: Twitter

(Visited 184 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj