propolski.pl: Sędzia uniewinniła Magdalenę Adamowicz

Sędzia uniewinniła Magdalenę Adamowicz. Internauci przypomnieli jej pewne nagranie [WIDEO]

Media obiegła zaskakująca wiadomość o uniewinnieniu eurodeputowanej PO Magdaleny Adamowicz. Była ona oskarżona o zatajanie dochodów i nieujawnianie ich w zeznaniach podatkowych. Chodzi aż o 400 tys. złotych.

Media społecznościowe obiegło nagranie, którego „bohaterką” jest sędzia Julia Kuciel. Fragment nagrania przedstawia demonstrację KOD z 2017 roku.

W czasie protestu KOD-u sędzia wygłosiła przemówienie, w którym krytykowała reformę wymiaru sprawiedliwości poczynionej przez rząd PiS.

– Lipiec 2017. Spęd KOD w „obronie sądów”. Przemawia Sędzia Julia Kuciel, która zajmuje się sprawą Magdaleny Adamowicz – z tyłu sceny stoi śp. Paweł Adamowicz. Mówi o niezależności, a jednocześnie tak długo tolerowała jej zwolnienia lekarskie – relacjonował internauta.

– Zebraliśmy się tutaj, bo w ostatnich dniach i tygodniach uchwalone zostały ustawy o zasadniczym znaczeniu dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju – mówiła sędzia.

Prawnik skrytykowała zmiany, jakie niosła ze sobą reforma sprawiedliwości, ale także sposób, w jaki odnoszące się do wymiaru sprawiedliwości ustawy zostały uchwalone.

– Jest sprzeczny z zasadami dobrej legislacji. Ja służę państwu bez względu na to, jakie są państwa zapatrywania polityczne, płeć, wiek, orientacja – dodała Julia Kuciel.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zapadł wyrok w „procesie dekady”. Pojawiły się nagrania [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje podpułkownik Zaur Dimajew. Oddany żołnierz Kadyrowa zginął podczas bitwy

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these