propolski.pl: Putin

Rosyjski opozycjonista o końcu Putina. „Reżim popełnił dramatyczny błąd”

Rosyjski opozycjonista Michaił Chodorkowski brał udział w VIII Wileńskim Forum Rosji. Polityk już nie pierwszy raz wspomina o końcu rządów Władimira Putina, mówiąc, że „reżim popełnił dramatyczny błąd, atakując Ukrainę”.

Organizatorami Wileńskiego Forum Rosji są litewski MSZ oraz Centrum Studiów Europejskich. W tym roku spotkania poświęcono rosyjskiej agresji na Ukrainę, a jednym z gości był rosyjski opozycjonista Michaił Chodorkowski.

W czasie konferencji prasowej Chodorkowski powiedział, co sądzi w kwestii możliwej zmiany ustroju w Rosji. W jego ocenie kraj powinien być państwem federalnym z parlamentem jako najwyższym instrumentem władzy.

– W Rosji nie powinno być prezydenta, powinien być parlament, a kraj powinien być federalny, z regionami reprezentującymi ośrodki federalne. Tylko wtedy, gdy Rosja zostanie przekształcona w regiony, imperialny zamiar straci swoją moc – powiedział rosyjski opozycjonista.

Zdaniem polityka, Władimir Putin już niedługo straci władzę, a wtedy „setki tysięcy Rosjan powróci do swojej ojczyzny, by ją odmienić”.

– Jestem pewien, że nie potrwa to długo, bo reżim popełnił dramatyczny błąd, atakując Ukrainę – mówił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Jackowski: „Ten rok będzie najgorszy, ponieważ od zarazy się zaczęło”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemcy opublikowali karykaturę Zełenskiego. Wybuchł skandal: „Budzi antysemickie stereotypy”

źródło: dziennik.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these