Podczas kongresu programowego Platformy Obywatelskiej głos zabrał Donald Tusk, który mówił o bieżących problemach Polaków. W jego ocenie nasz kraj zmaga się z ogromną falą marazmu rozwojowego.

— Spotykam na swojej drodze i młodych i w moim wieku i to są i przedsiębiorcy i urzędnicy, samorządowcy, rolnicy i oni wszyscy mają tę oczywistą dzisiaj potrzebę. Chcą żyć w państwie, które nie decyduje za nich o ich życiu, ale które potrafi, chce pomóc w sytuacjach, kiedy taka pomoc jest niezbędna — powiedział były premier Donald Tusk.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślił, że koncentruje się przede wszystkim na ludziach energicznych i młodych, którzy chcą budować przyjazne dla wszystkich państwo.

— Nie będziemy rozmawiali o koalicjach partyjnych. Chcemy zbudować koalicję pokoleń, koalicję ludzi, którzy nie boją się wyzwań, ludzi nowoczesnych, prawdziwych odpowiedzialnych patriotów – przekonywał były szef RE.

W kolejnej części wypowiedzi Donald Tusk krytykował władzę, wskazując na wysokie nagrody dla twórców Polskiego Ładu.

— Jak oni wszyscy się czują, kiedy się dowiadują, że goście, którzy przygotowali tragikomiczny Polski Ład, dostali po 30 tysięcy złotych nagrody? Po 30 tysięcy złotych nagród dostali ludzie, o których nawet prezes Kaczyński powiedział, że schrzanili tę robotę i wszystko trzeba ponaprawiać – wyjaśniał przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Przeczytaj również:  Wjechali w pociąg pod Lublinem. Już wiadomo, dlaczego uciekli z miejsca zdarzenia [WIDEO]

Donald Tusk zapewnił, że jego celem nie jest toczenie wojny z PiS-em.

— My jesteśmy tutaj po to, żeby Polska przyszłości wyglądała inaczej, niż wygląda w tej chwili. My jesteśmy po to, żeby szczególnie młode Polki i młodzi Polacy na nowo odzyskali taką pełną wiarę, gotowość, żeby żyć tu, nad Wisłą w Polsce i żeby to nie było poświęcenie, tylko wielka życiowa satysfakcja. Życie w Polsce może i musi być szczęśliwe – zaznaczył Donald Tusk.

Donald Tusk planuje wyczyścić Polskę z brudu

Polityk przekonywał do zjednoczenia i zrobienia porządku w kraju.

— My potrzebujemy prawdziwej, autentycznej koalicji pokoleń dla Polski. I to nie ma nic wspólnego z polityką partyjną. Bardzo chciałbym zjednoczyć wysiłki wszystkich ludzi dobrej woli, tych działających w partiach politycznych, żebyśmy właśnie zrobili porządek z tym bałaganem i złem, które w Polsce dzisiaj ma miejsce i do tego trzeba takich ludzi – mówił były przewodniczący Rady Europejskiej.

— Jestem gotów tu właśnie pomóc i pewne prace poprowadzić, żeby wyczyścić Polskę z tego brudu, ale jeszcze ważniejsze są te zastępy szczególnie młodych Polek i Polaków, którzy mają tę bardzo nowoczesną wrażliwość, która pozwala im łączyć w swoich marzeniach i działaniach wolność, indywidualną ambicję i świadomość potrzeby solidarności i wzajemnej pomocy i tę gotowość do budowania nowoczesnego państwa, które pomaga ludziom. Musimy zbudować taką prawdziwą drużynę przyszłości — dodał.

Przeczytaj również:  Starszy mężczyzna opowiedział o swojej emeryturze. Jak wyglądała za czasów rządów PO-PSL? [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Andrzej Duda szykuje się do ważnej podróży? „Nasza dyplomacja wychodzi z letargu”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ku przestrodze! Zignorował czerwone światło, jadąc na hulajnodze [WIDEO]

źródło: 300polityka.pl

(Visited 207 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Tusk ma rację. Teraz, gdy grozi nam wojna a nawet koniec świata, rząd powinien wprowadzić co najmniej stan wyjątkowy i wszystkich totalnych i komunistów internować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj