– Sposób, w jaki przedstawiono prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w karykaturze w gazecie „Süddeutsche Zeitung”, budzi u wielu osób antysemickie stereotypy. To niedopuszczalne – powiedział bawarski komisarz ds. antysemityzmu Ludwig Spaenle.

Ludwig Spaenle potępił gazetę „Süddeutsche Zeitung” za kontrowersyjną karykaturę prezydenta Ukrainy. Na obrazku widać go jako przerośniętą postać na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

W ocenie bawarskiego komisarza karykatury są wyjątkową formą ekspresji, jednak w tym przypadku niedopuszczalną.

– Uważam jednak, że ta karykatura jest złym zniekształceniem prezydenta Ukrainy – a to jest z mojego punktu widzenia nie do przyjęcia – skomentował komisarz.

Ta forma prezentacji ukraińskiego prezydenta budzi w wielu odbiorcach antysemickie stereotypy. Zełenski ma żydowskie korzenie. Komisarz Spaenle dodał, że cała sprawa budzi jego wielki niepokój.

– Wiele głosów w internecie już wcześniej wyrażało podobną krytykę, a w niektórych przypadkach nawiązywało do wcześniejszych karykatur w gazecie — pisze „Die Welt”.

Do sprawy odniosła się również „Süddeutsche Zeitung”: – Ta karykatura jest graficznym przetworzeniem obrazów telewizyjnych z poniedziałku: ukraiński prezydent na ekranie wideo, a więc w formacie XXL, przed publicznością w Davos. To pokazuje, jak dominującym tematem jest tam Ukraina — napisano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Koronawirus powraca? Cessak: Szykujemy się na prawdopodobieństwo zachorowań jesienno-zimowych

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bitwa dwóch kobiet o sukienkę w lumpeksie. Nagranie hitem sieci [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 398 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj