Adwokat Roman Giertych postanowił złożyć życzenia z okazji Dnia Kobiet. Opublikował zaskakujący wpis na Twitterze, w którym nie szczędził również gorzkich słów wobec PiS. Na niecodzienne życzenia mecenasa zareagowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

— Wszystkim Paniom życzę, aby wywalczyły w Polsce pełną równość swych praw (przede wszystkim równa płaca za równą pracę). Życzę również zdrowia, bo jak ktoś zachoruje, to leczyć ma nas PAD w TVP. I aby miały wokół siebie fajnych mężczyzn — napisał na Twitterze Roman Giertych.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie jeden dopisek na temat partii rządzącej.

— No i na koniec życzę, aby PiS sczezł — dodał mecenas Giertych.

Jego wpis wywołał burzę w Internecie, jak również odzew różnych polityków. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w mocnych słowach zareagowała na wypowiedź adwokata.

— Panie Mecenasie, to „wszystkim paniom” czy tylko tym spoza PiS Pan składa życzenia? — zapytała.

Następnie dodała: — Jakoś mało inkluzywny się Pan okazuje w tym ponadpartyjnym przecież świecie.

— Ja tam się nie dziwię, że mecenas kieruje swoje życzenia również do kobiet z PiS. Mecenas po prostu nie chce, żebyście dłużej musiały pracować dla Naczelnika Państwa, a zaczęły pracować dla Polski — napisał Aleksander Gurgul z „Gazety Wyborczej”.

Przeczytaj również:  Grzegorz Braun ostro pojechał po PiS: "Uniemożliwiliście ludziom normalną pracę!" [WIDEO]

Giertych nie odpowiedział minister Emilewicz. Udostępnił jedynie tweet, w którym zarzucił jej nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

— Pani Minister zdecydowanie musi poprawić sztukę czytania ze zrozumieniem. To ważna umiejętność. Nawet ważniejsza niż przeczucia co do rzekomo pozytywnego wpływu koronowirusa na naszą gospodarkę — napisał Giertych.

źródło: fronda.pl

(Visited 113 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj