Była szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer skomentowała ostatnią decyzję Andrzeja Dudy. Prezydent podpisał nowelę ustawy abonamentowej, przyznającą prawie 2 mld zł TVP oraz Polskiemu Radiu.

— Można powiedzieć, że prezes Kaczyński położył lachę” na prezydenturze Andrzeja Dudy, doszedł do wniosku, że nie jest aż tyle warta co wsparcie telewizji dla PiS-u podczas wyborów w 2023 roku — powiedziała Lubnauer na antenie radia TOK FM.

Dodała, że na pewno dla rządu PiS zdrowie nie było priorytetem. Ponadto oceniła, że Duda w swoim postępowaniu jest podobny do Joanny Lichockiej, która pokazała innym środkowy palec.

Prezydent RP ogłosił wielki Fundusz Medyczny. Fundusz ten będzie zewnętrznym źródłem finansowania potrzeb systemu ochrony zdrowia. Będzie koncentrował się na leczeniu dzieci dotkniętych chorobami onkologicznymi i innymi ciężkimi zaburzeniami, które będą wymagały nowoczesnych technologii.

Prezydent Duda podczas sobotniego spotkania w Nysie zapewnił, że znajdą się dodatkowe środki na ratowanie życia i zdrowia chorych dzieci.

— Rozmawiałem z panem premierem. Postanowiliśmy, że znajdziemy dodatkową pulę środków, która wzmocni ochronę zdrowia w Polsce. Premier potwierdził, że to będą prawie 3 mld na ochronę zdrowia. Są zabezpieczone na wypadek walki z koronawirusem. Mam nadzieję, że epidemii nie będzie, że koronawirus minie i będzie można te środki wykorzystać na onkologię, inne potrzeby ochrony zdrowia. Już dziś jest to 104 mld rocznie, ale będziemy potrzebowali pieniędzy, bo mamy strategię onkologiczną. Wydatki na ochronę zdrowia będą się zwiększały. Taki jest plan i to będziemy realizowali. O tym państwa zapewniam — mówił Andrzej Duda.

Przeczytaj również:  Adam Niedzielski: Zniesienie stanu epidemii nie jest równoznaczne z jej końcem

Pomimo swoich zapewnień spotkał się z wielką falą krytyki. Katarzyna Lubnauer również dołożyła swoje pięć groszy, a jej mało subtelną wypowiedź skomentowało wielu internautów.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 63 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj