Robert Lewandowski zabrał głos podczas konferencji prasowej, którą transmitowała m.in. stacja TVP Info. Już niedługo polska drużyna pod wodzą Paulo Sousy zawalczy w meczu z Albanią. W dniu przedmeczowego spotkania z mediami kapitan biało-czerwonych otrzymał pytanie o LGBT. Wówczas odpowiedział, zgodnie z prawdą, co o tej kwestii myśli.

Obecnie odbywa się zgrupowanie reprezentacji Polski przed wrześniowymi meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata w 2022 roku. W czasie ostatniej konferencji Lewandowski wyznał, że nie miałby żadnego problemu z założeniem kolorowej opaski.

— Myślę, że nie miałbym z tym problemu. Jak najbardziej, jako społeczeństwo każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma emocje i jest osobą, którą warto i trzeba wspierać, więc pod tym względem myślę, że dla mnie nie byłoby z tym większego problemu — mówił Robert Lewandowski.

Gdyby faktycznie tak się stało, to Robert Lewandowski nie byłby pierwszym sportowcem, który zrealizował taki zamiar i w tej sposób okazał wsparcie dla społeczności LGBT.

Jako pierwszy zdecydował się na to kapitan reprezentacji Niemiec, który wybiegł z opaską na boisko w czasie grupowych meczów Euro 2020. Jego postawa wywołała liczne kontrowersje i emocjonalną dyskusję w mediach.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Wsparcie i pomoc dla społeczności w podobny sposób okazał Sebastian Vettel — kierowca Formuły 1. Kierowca w czasie GP Węgier odsłuchał hymn narodowy w kolorowej koszulce z napisem „Same Love”.

Zobacz również: Michał Szpak przebrał się w strój kaczora. Wywołał mnóstwo kontrowersji [WIDEO]

Zobacz również: Korwin-Mikke przyjąłby uchodźców do domu? Podał jeden warunek

Źródło: YouTube.com

(Visited 324 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj