Robert Biedroń zdradził, jaką kwotę zebrano do tej pory na rzecz WOŚP. Lider Wiosny użył w tym celu znanego w mediach społecznościowych przelicznika. Nie obawiał się przy tym humorystycznie dogryźć posłowi PiS.

Europoseł odniósł się do memów z 2020 roku, na których często występował Jacek Sasin. Warto przypomnieć głośne wydarzenie, które zapoczątkowało PWN, w związku z Młodzieżowym Słowem Roku 2020. Wygranym słowem było nazwisko Jacka Sasina, a wydawnictwo przekazało, że słowo to nie zostanie uznane, ponieważ należy do tego polityka, którego nazwisko jest na literę „s”.

Młodzież żartując sobie i nawiązując do wielkich pieniędzy, często przeliczała je na „Sasiny”, a „Jeden Sasin” to oznaczało 70 mln zł.

Zobacz również: Sikorski ostro do dziennikarki: Mogli Panią spalić na stosie…

Taki przelicznik według stawki „Sasina” dobrze również kojarzy lewicowy polityk Robert Biedroń, który wyjawił, jaką kwotę zebrało WOŚP na 29. finale fundacji. Polityk powiedział, że jest to „pół Sasina”!.

Zobacz również: Kasia Tusk skomentowała wyrok TK: „Rząd PiS skazuje kobiety na tortury”

Taki komentarz bardzo rozbawił internautów, którzy zastosowali również inny przelicznik, m.in. „pół Rydzyka”.

Przeczytaj również:  Kaczyński przekonuje: przed rządami PiS ludzie byli tak biedni, że zbierali po lasach kartofle zasadzone dla dzików [+WIDEO]

— Może jutro będzie pół Rydzyka! — żartował jeden z użytkowników Twittera.

Źródło: o2.pl

(Visited 1 416 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj