Kilka dni temu premier Morawiecki wypowiedział słowa, które zaskoczyły Polaków. Szef polskiego rządu przyznał, że nie zamierza poświęcać całej uwagi reformie wymiaru sprawiedliwości.

Do sprawy odniósł się prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz, który stwierdził, że jest to kolejna niespełniona obietnica PiS.

– Reforma sądownictwa była jedną z obietnic wyborczych PiS w 2015. Dziś premier Morawiecki mówi, że nie chce umierać za wymiar sprawiedliwości. To kolejne ustępstwo wobec UE i kolejny niezrealizowany postulat “prawicy” – napisał prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Przypomnijmy, co mówił premier Morawiecki.

– 99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski. Ten jeden procent, czyli tzw. kamienie dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Wiecie co? Reformujemy już ten wymiar sprawiedliwości siódmy rok. Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości. Naprawdę. Nie opłaca się. Opłaca się utrzymać przede wszystkim suwerenność Polski, to jest dziś najważniejsze. KPO i całe środki unijne, które są zależne także od tego programu, służą wzmocnieniu naszej suwerenności
– tłumaczył premier.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czyżby Mateusz Morawiecki przewidywał powrót pandemii? Mówi o czwartej dawce szczepionki [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Braun nie wytrzymał: „My pękamy ze śmiechu! Śmieszne są te litanie projektów eurokołchozowych [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 157 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj