Była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher rozmawiała z tygodnikiem „Sieci” i stanęła w obronie naszego kraju.

– Dyskusja, która toczy się w Unii Europejskiej odnośnie Polski i praworządności, jest niesprawiedliwa; to są absurdy i szkoda, że Unia daje wiarę tym kłamstwom – powiedziała była ambasador USA.

Mosbacher wyjaśniła, że Polska jest dzisiaj liderem, jeżeli chodzi o udzielanie pomocy Ukrainie.

– Właściwie wszystko, co robimy my, sojusznicy, dzieje się we współpracy z Warszawą. Polska jest naszą bramą wejściową do pomocy Ukrainie. Polsce należą się podziękowania za to, co robi i jak inspiruje innych — powiedziała.

Ponadto oceniła, że dyskusja, jaka prowadzona jest w UE odnośnie Polski oraz praworządności, jest po prostu niesprawiedliwa.

– Ciągle słyszymy, że Polska ma problem z praworządnością, reformą sądownictwa, a nawet – jeśli chodzi o demokrację – cofa się do zamierzchłych czasów. To są absurdy i szkoda, że Unia daje powszechnie wiarę tym kłamstwom. Wszystkie wybory, który odbyły się w Polsce, były uczciwe i wolne. Nikt nie podważył ich wyniku. Demokracja działa, jak należy, bez zarzutu. Obawiam się, że to ciągłe czepianie się Polski wynika z niezrozumienia tego kraju, który w Europie Środkowo-Wschodniej jest liderem — zauważyła była ambasador USA w Polsce.

Przeczytaj również:  Znowu zasadzili się na Trumpa? Wraca sprawa oskarżenia o gwałt

Według niej żaden inny kraj nie uczynił tak wiele, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne.

– Polacy od lat na arenie międzynarodowej próbowali opowiedzieć światu, czym jest Rosja. Ale nikt nie chciał słuchać. Kto słuchał Polski, gdy mówiła o zagrożeniu, jakie niesie z sobą projekt Nord Stream 2? Dzisiejsza sytuacji to w dużej mierze wina Niemców. To oni chcieli uzależnić Europę od taniego rosyjskiego gazu i od Nord Stream 2. Przymykali oczy. Budowali z politykiem anektującym Krym i Donbas wspólny gazociąg, robili interesy — mówiła Mosbacher.

– Cały czas słyszę, że Ukraina musi wygrać, musi odzyskać całe swoje terytorium. Ale musimy też myśleć o tym, co będzie dalej. Co będzie, jeśli Rosja stanie się satelitą Chin? Co się stanie po zwycięstwie Ukrainy? Jakie są nasze oczekiwania? A jeśli Putin pozostanie u władzy? Czy Rosja nadal będzie zagrożeniem? Przecież nie możemy po prostu zignorować 150 mln ludzi w największym kraju świata. Musimy znaleźć sposób na uczynienie Rosji dobrym, bezpiecznym sąsiadem — zakończyła.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Braun nie wytrzymał: „My pękamy ze śmiechu! Śmieszne są te litanie projektów eurokołchozowych [WIDEO]

Przeczytaj również:  Robert Lewandowski szarpany przez kibica. Tak zareagował [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Leszczyna ubóstwia nowy program Platformy: Mamy dzisiaj jeszcze lepsze pomysły

źródło: Tysol

(Visited 189 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj