Gościem Wirtualnej Polski w programie „Newsroom” był Ireneusz Szafraniec, Rzecznik Polskiej Rady Ratowników Medycznych. Tematem przewodnim było zbliżające się szczepienie na koronawirusa.

Jak poinformował Ireneusz Szafraniec, duża grupa ratowników medycznych nie chce zdecydować się na szczepienie.

— Informacja nie jest zbyt precyzyjna, ale wiem, że około 50 proc. wyraziło wolę pisemnie, że chce się zaszczepić. Drugie 50 proc. jest jeszcze niezdecydowanych. Trudno to ocenić, w miejscu, gdzie pracuję, większość zadeklarowała chęć, ale są miejsca, gdzie jest 50 proc. — tłumaczył rzecznik.

Zobacz także: Wykryto „nowy wariant” koronawirusa. „6 tysięcy przypadków. Rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory”

— Ratownicy mają jakieś pytania, wątpliwości. Część przeszła zakażenie i ma przeciwciała. Część obawia się, co się stanie, gdy zostaną zaszczepieni w czasie bezobjawowej choroby… To są pytania, na które oczekują odpowiedzi. A jeszcze inna część czeka, aż zaszczepi się ta pierwsza linia — wyjaśniał Szafraniec.

Zobacz także: Prezes Pfizera nie przyjął własnej szczepionki. Absurdalne tłumaczenie

Choć zdawało się, że ratownicy medyczni wyrażają duży entuzjazm wobec zbliżających się szczepień, okazuje się, że jest duża grupa medyków, którzy mają wątpliwości.

Źródło: Wirtualna Polska

(Visited 1 187 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Ryszard Kotys nie żyje. Aktor ze "Świata według Kiepskich" miał 88 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here