Rafał Ziemkiewicz odpowiedział na wezwanie Lecha Wałęsy. Były prezydent nawoływał w sobotę do milionowego marszu na Warszawę.

Ziemkiewicz odniósł się do sobotniego apelu Wałęsy, zamieszczonego przez byłą głowę państwa na swoim oficjalnym profilu:

— Przy okazji grudniowych rocznic nawołuję do pracy i szukania możliwości, by jak najszybciej odsunąć obecnie rządzących Polską od wpływów na niszczenie osiągnięć i dorobku Kraju — napisała legenda Solidarności w serwisie społecznościowym Facebook.

— Jeśli PiS uruchomi proces likwidacji sądownictwa, wzywam do ponad milionowego marszu na Warszawę i zrobienia porządku. Będę na czele — zapowiedział Wałęsa.

Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” zauważył, że stosunkowo duże poparcie dla PiS na Mazowszu oraz obrzeżach i okolicach stolicy nie wpłynęłoby pozytywnie na koncepcję realizacji marszu antyrządowego:

— Ależ to głupie. Pomijając już wszystko, geografia wyborcza jest taka, że na Warszawę to raczej mogliby pomaszerować pisowcy, żeby zrobić wreszcie porządek z tą lemingozą i tzw. elitami. Bolek, nie podpowiadaj im tego! — napisał w prześmiewczym tonie publicysta.

Przeczytaj również: Lech Wałęsa przeciwstawia się PiS: „Wzywam do ponad milionowego marszu na Warszawę i zrobienia porządku. Będę na czele”

źródło: Twitter

 

(Visited 158 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj