Rafał Trzaskowski zwołał konferencję prasową w związku z decyzją rządu o usankcjonowaniu Marszu Niepodległości z racji ustanowienia go wydarzeniem państwowym.

— Przepisy zostały naciągnięte. Jest konflikt prawny. Rządzący mogli przeprowadzić procedurę tak, by nie dochodziło do naruszenia praw osób, które zgłosiły legalne zgromadzenia. Wygląda to tak, jakby Bąkiewicz stał się członkiem rządu. Tego typu wnioski powinny do nas trafić wiele dni temu. Zostało to zrobione w ostatniej chwili — powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Włodarz stolicy przekazał, że prowadził rozmowy z przedstawicielami policji w związku z przygotowaniami do dnia 11 listopada.

— Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Sytuację policji w tej kwestii utrudnił sam rząd — dodał polityk.

Rafał Trzaskowski poinformował, że Warszawa nie jest miejscem, w którym narodowcy mogą robić, co chcą wznosząc faszystowskie hasła.

— Naszym celem jest wywieranie presji na rządzących, aby nie oddawali organizacji wydarzeń dla osób, które nie mają szacunku dla symboli narodowych. Wygląda to tak, jakby Bąkiewicz stał się członkiem rządu — mówił Trzaskowski wspominając o Robercie Bąkiewiczu.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podjął decyzję, że wniosek narodowców tyczący się marszu powinien zostać uznany z racji tego, że wydarzenie stało się cykliczne. Rafał Trzaskowski złożył zażalenie na tę decyzję, co poparł Sąd Okręgowy. Decyzja została podtrzymana przez Sąd Apelacyjny.

Prezydent chciał uniemożliwić przeprowadzenie Marszu Niepodległości przez nacjonalistyczne organizacje tłumacząc, że Warszawa i tak doznała już wielu krzywd szczególnie podczas II wojny światowej. Podkreślił, że z racji trudnej historii tego miasta nie ma mowy o kultywowaniu symboli, znaków i haseł nawiązujących do przemocy.

— Nie da się usunąć wszystkich koszy na śmieci i ławek. Elementy ruchome są zagrożeniem. To przerażające, że musimy zawieszać remonty, by nie doszło do dewastacji sprzętów i materiałów budowlanych — powiedział Trzaskowski.

Zobacz również: Biedni imigranci? Jeden z nich próbował przedrzeć się przez granicę w kurtce za 5500 zł

Zobacz również: W rejonie Kuźnicy przybywa migrantów. Nagranie z helikoptera budzi niepokój [WIDEO]

Źródło: wp.wiadomosci, YouTube.com

(Visited 306 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj