Wzdłuż polsko-białoruskiego przejścia granicznego w rejonie Kuźnicy zbierają się coraz większe liczby migrantów. Okoliczności te stają się coraz bardziej niepokojące.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało w sieci nagranie z helikoptera, na którym widać setki lub nawet tysiące osób koczujących na granicy.

W poniedziałek media obiegła informacja o nacieraniu ogromnej grupy migrantów na przejście graniczne w Kuźnicy. Przybysze próbowali siłowo sforsować zabezpieczenia i przeciwstawić się kilkunastu tysiącom funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji.

Konflikt na granicy skomentowała Rada Unii Europejskiej, która obarczyła odpowiedzialnością białoruskich urzędników, częściowo zawieszając umowy o ułatwieniach wizowych. Zawieszono także przepisy znoszące wymogi w kwestii dokumentów dowodowych, jak również przepisy regulujące wydawanie wiz wielokrotnego wjazdu, czy obniżające opłaty za składnie wniosków wizowych.

— Instrumentalizację migracji przez reżim białoruski. Niedopuszczalne jest, aby Białoruś bawiła się życiem ludzi dla celów politycznych — powiedział Ales Hojs, minister spraw wewnętrznych Słowenii.

Zobacz również: Ziemkiewicz o wydarzeniach na granicy: „Skoro mamy otwartą wojnę z Białorusią…”

Zobacz również: Biedni imigranci? Jeden z nich próbował przedrzeć się przez granicę w kurtce za 5500 zł

Źródło: Twitter.com

(Visited 415 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Stanisław Karczewski o inflacji: masło wcale nie jest tak drogie, widziałem po sześć złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj