Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski w najnowszym sondażu CBOS może liczyć na 23% poparcia wśród wyborców. Według badania opinii publicznej, urzędujący prezydent Andrzej Duda cieszy się niemal dwukrotnie wyższym poparciem.

Rafał Trzaskowski w sondażu CBOS znalazł się na drugim miejscu z poparciem jednej piątej zdeklarowanych wyborców – 20 proc.

— W porównaniu z pomiarem z przełomu maja i czerwca wzrosło poparcie dla Rafała Trzaskowskiego (wzrost o 4 pkt proc.), natomiast Andrzej Duda stracił zwolenników (spadek o 4 pkt proc.). Pozostali pretendenci w tym czasie nie zmienili swojego stanu posiadania — ocenił CBOS.

— Prawdopodobieństwo, że wybory prezydenckie rozstrzygną się w I turze jest nikłe. Polacy są obecnie bardzo silnie zmotywowani do uczestniczenia w wyborach. Jednak o tym, czy faktycznie udadzą się do lokali wyborczych 28 czerwca przesądzi nie tylko ich determinacja polityczna, ale i inne czynniki związane ze stanem epidemicznym, a także rozpoczynającym się sezonem wyjazdów wakacyjnych — komunikuje CBOS.

Preferencje wyborcze w sondażu CBOS (15-25 czerwca):

Andrzej Duda — 52%

Rafał Trzaskowski — 23%

Szymon Hołownia — 13%

Krzysztof Bosak — 5%

Kosiniak-Kamysz — 5%

Robert Biedroń — 1%

Przeczytaj również: „Jak mu nie wstyd?!”. Prezydent nie wytrzymał, odnosząc się do słów Trzaskowskiego: „Czy ten człowiek zdaje sobie sprawę z tego, co mówi?!”

https://twitter.com/MarcinPalade/status/1276540483372711941

źródło: Tysol

(Visited 155 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj