Strona główna Polska Miażdżąca przewaga Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski ma olbrzymi problem

Miażdżąca przewaga Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski ma olbrzymi problem

4 min czytania
0
3
13,091
Duda

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski w najnowszym sondażu CBOS może liczyć na 23% poparcia wśród wyborców. Według badania opinii publicznej, urzędujący prezydent Andrzej Duda cieszy się niemal dwukrotnie wyższym poparciem.

Rafał Trzaskowski w sondażu CBOS znalazł się na drugim miejscu z poparciem jednej piątej zdeklarowanych wyborców – 20 proc.

— W porównaniu z pomiarem z przełomu maja i czerwca wzrosło poparcie dla Rafała Trzaskowskiego (wzrost o 4 pkt proc.), natomiast Andrzej Duda stracił zwolenników (spadek o 4 pkt proc.). Pozostali pretendenci w tym czasie nie zmienili swojego stanu posiadania — ocenił CBOS.

— Prawdopodobieństwo, że wybory prezydenckie rozstrzygną się w I turze jest nikłe. Polacy są obecnie bardzo silnie zmotywowani do uczestniczenia w wyborach. Jednak o tym, czy faktycznie udadzą się do lokali wyborczych 28 czerwca przesądzi nie tylko ich determinacja polityczna, ale i inne czynniki związane ze stanem epidemicznym, a także rozpoczynającym się sezonem wyjazdów wakacyjnych — komunikuje CBOS.

Preferencje wyborcze w sondażu CBOS (15-25 czerwca):

Andrzej Duda — 52%

Rafał Trzaskowski — 23%

Szymon Hołownia — 13%

Krzysztof Bosak — 5%

Kosiniak-Kamysz — 5%

Robert Biedroń — 1%

Przeczytaj również: „Jak mu nie wstyd?!”. Prezydent nie wytrzymał, odnosząc się do słów Trzaskowskiego: „Czy ten człowiek zdaje sobie sprawę z tego, co mówi?!”

źródło: Tysol

Reakcja
13
Przeczytaj również:  Jan Hartman: „Polska jest już krajem na wpół faszystowskim"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Jackowski ostrzega prezydenta Dudę: „Powinien bardzo na siebie uważać”

Tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, jasnowidz Jackowski skomentował zwycięstw…