Wybory prezydenckie tuż, tuż. Donald Tusk w związku z tym wydarzeniem opublikował na Twitterze zaskakujący wpis. Polityk nie powstrzymał się przed atakiem na PiS i rządzących, którzy jego zdaniem nie dali kandydatom czasu na żadną poważną dyskusję nad programami.

Donald Tusk podkreślił, że wyborcy w najbliższym czasie będą musieli zdecydować, czy stoją po stronie prawdy, szacunku i dumy, czy kłamstwa, pogardy i wstydu.

— Nie zostawili czasu i miejsca na ważenie argumentów i programowe spory. Postawili przed prostym wyborem: prawda albo kłamstwo, szacunek albo pogarda, duma albo wstyd. Nikt nie może dłużej udawać, że nie wie, o co chodzi. W niedzielę niech wasza mowa będzie: tak, tak; nie, nie — napisał były premier.

Zobacz również: Poseł PO: Nie czytałem jeszcze programu Trzaskowskiego. Będę musiał usiąść nad tym i popatrzeć

Tusk swoim wpisem nawiązał do Ewangelii Mateusza, w której Jezus nauczał: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”. Były szef RE odniósł się prawdopodobnie do zarzutów, jakie PiS postawił Rafałowi Trzaskowskiemu, który bardzo późno przedstawił swoje postulaty wyborcze. Program prezydenta stolicy został zatytułowany „Nowa Solidarność„.

— Pandemia COVID-19 postawiła świat na głowie. Dała nam zupełnie nową perspektywę na życie, na wartości, którymi się kierujemy. Obnażyła ulotność tego, co często uważaliśmy za pewnik — naszego stylu życia, wygody, pracy czy zdrowia. Rzuciła też nowe światło na dotychczasowe podziały polityczne i społeczne. Chociaż nadal są one aktualne, zagrożenie pandemii uświadomiło nam, że musimy działać jako wspólnota. W pojedynkę nikt z nas nie dałby rady. Sami nie uchronimy się przez pandemiami, skutkami kryzysu gospodarczego czy zmian klimatycznych — czytamy w programie podzielonym na 3 rozdziały i podrozdziały: „My i nasi najbliżsi; „Nasze otoczenie; „Nasze państwo, nasza wspólnota”.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 135 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj