Mł. asp. Michał Kędzierski został postrzelony podczas porannej interwencji przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Do zdarzenia doszło we wtorek 4 maja. Funkcjonariusz wraz ze swoim kolegą z oddziału prewencji zatrzymał kierowcę, który prawdopodobnie prowadził auto pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał na sobie strój, który do złudzenia przypominał policyjne umundurowanie.

— Został wysłany umundurowany patrol w oznakowanym radiowozie, ale na miejscu policjanci tego mężczyzny nie zastali. Kilkaset metrów dalej na jednej z ulic natrafili na tego człowieka. Rzeczywiście był on ubrany w sweter czy polar przypominający nasze policyjne umundurowanie. Na wezwanie do okazania dokumentów on wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do policjantów. Jeden z nich otrzymał rany, które niestety okazały się śmiertelne — zrelacjonował sytuację rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Postrzelony funkcjonariusz był reanimowany, jednak bez efektu, bardzo szybko zmarł na miejscu zdarzenia. Napastnik, który do niego strzelał został już zatrzymany i przetransportowany przez policję do szpitala.

Tragiczną śmierć policjanta z Raciborza skomentował Andrzej Duda. Prezydent jest wstrząśnięty całym zdarzeniem, czego wyraz dał w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również:  „Co to jest za gimbaza”. Burzliwe obrady Sejmu. Doszło do awantury [WIDEO]

— Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariusza Policji mł. asp. Michała Kędzierskiego. Zginął na służbie zabity przez bandytę. Nie ma zgody, aby ktokolwiek podnosił rękę na tych, którzy narażając życie, służą społeczeństwu. Łącze się w bólu z Jego Bliskimi. Cześć Jego Pamięci! — napisał na Twitterze zbulwersowany prezydent.

Śmierć policjanta niezwykle mocno przeżywa rodzina oraz koledzy i koleżanki z pracy. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu oraz jej pracownicy przekazali już kondolencje najbliższym mężczyzny. O funkcjonariuszu pięknie napisała Śląska Policja:

— Michał zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Od wielu lat był związany z lokalnymi mediami, gdzie kreował pozytywny wizerunek Policji. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega. Był znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie. Zawsze pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas. Michał zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń w umundurowanego Policjanta i bez wahania pociągnął za spust. W naszych sercach i pamięci trwać będzie na zawsze — czytamy na profilu.

Prezydent Raciborza, przewodniczący Rady Miasta i radni Raciborza łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną i…

Opublikowany przez Racibórz Wtorek, 4 maja 2021

źródło: facebook.com, gazeta.pl, wiadomosci.onet

(Visited 996 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj