Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wystąpił w czasie XII Ogólnopolskiego Kongresu Wychowania do Życia w Rodzinie pod hasłem „Szkoła — rodzinie”. Wydarzenie to miało miejsce w siedzibie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

– Nic tak nie szkodzi światu, Europie i Polsce, poszczególnym naszym wspólnotom, jak fałszywa wizja człowieka, błąd antropologiczny – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Celem spotkania było pokazanie, w jaki sposób przewartościować zajęcia z wychowania do życia w rodzinie, by stały się one łatwiejsze i bardziej atrakcyjne dla uczniów oraz ich rodziców. O szczegółach poinformował pełnomocnik ministra edukacji i nauki ds. rodziny Tomasz Pitucha.

– Minister edukacji i nauki ustalił kierunek polityki oświatowej – wspieranie wychowawczej roli rodziny m.in. poprzez wzmocnienie zajęć szkolnych wychowanie do życia w rodzinie. Są one bowiem jedyną komplementarną, kompleksową i systematyczną ofertą wiedzy w tym zakresie – powiedział Tomasz Pitucha.

Szef MEiN Przemysław Czarnek zaznaczył, że młode pokolenie powinno przede wszystkim nabyć wiedzę o tym, kim jest człowiek i jaki jest jego cel, czym jest rodzina i jakie są jej zadania.

– Błąd antropologiczny prowadzi do wszelkich nieszczęść – mówił minister.

Ponadto dodał, że „ci wszyscy, którzy robią młodym ludziom wodę z mózgu na temat ich płciowości i seksualności, są winni wielkich nieszczęść tych wszystkich młodych ludzi, którzy tracą pojęcie, kim są, jaką mają niezwykłą funkcję w życiu całego społeczeństwa”.

– Dlatego ten kongres, dlatego wychowanie do życia w rodzinie, dlatego podkreślenie wagi tego, co państwo robicie od lat, dlatego te spotkania, dlatego te konsultacje i dlatego promocja wychowania do życia w rodzinie. Chcemy, żeby wszyscy bez wyjątku uczestniczyli w tych zajęciach, chcemy, żeby wychowanie do życia w rodzinie było postawione na najwyższym piętrze, jeśli chodzi o ważność przedmiotu – mówił Przemysław Czarnek zwracając się do nauczycieli wychowania do życia w rodzinie.

W czasie kongresu minister edukacji i nauki, przekazał 40 nauczycielom Medal Komisji Edukacji Narodowej „za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania”.

Spotkanie, w którym brał udział minister Czarnek skierowane jest do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz do samorządowców, którym zależy na rozwijaniu nowoczesnych form wsparcia funkcji rodziny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poseł Jakub Kulesza krytykuje pomysł bezwarunkowego dochodu podstawowego. Opublikował życiowy cytat

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Śmiszek chciał świętować tęczowe święto. Korwin-Mikke zareagował w swoim stylu

źródło: stefczyk.info

(Visited 147 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj