Posłowie Konfederacji często bez ogródek opisują aktualną rzeczywistość i konsekwencje zmian, jakie wprowadza partia rządząca. Dobrze rozumieją problemy nurtujące Polaków w kwestii gospodarczej.

Poseł Jakub Kulesza skrytykował pomysł wprowadzenia bezwarunkowego dochodu podstawowego, który jak widzimy po udostępnionej grafice, ma być wkrótce testowany w Polsce.

Jak wiemy podobne eksperymenty przeprowadzano w Niemczech i Finlandii. Poseł Jakub Kulesza skwitował ten temat bardzo zwięźle i trafnie. Udostępnił bowiem cytat następującej treści: — Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki, gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie — Milton Friedman.

Czym jest bezwarunkowy dochód podstawowy?

To inaczej dochód gwarantowany — świadczenie, które jest wypłacane każdemu obywatelowi w równej wysokości bez względu na wiek, poziom wykształcenia, czy zajmowane stanowisko. Jak widzimy nie istnieją żadne konkretne wytyczne, które należy spełnić, by dostać tego rodzaju pomoc. Pieniądze są wypłacane z tytułu bycia obywatelem danego kraju.

Wspomniany eksperyment będzie trwał dwa lata i będzie polegał na wypłacaniu pewnej grupie mieszkańców (od 5 tys. do 31 tys. osób), 1300 zł.

Przeczytaj również:  Krystyna Janda nie wytrzymała: "Ludzie ratunku! Kupujcie bilety!"

— Ten obszar źle wypada pod względem dochodów, ubóstwa, aktywności gospodarczej i bezrobocia. Interwencja, jaką byłby program pilotażowy bezwarunkowego dochodu podstawowego, mogłaby przynieść istotny efekt. Jest to region wyludniający się, popegeerowski, mocno dotknięty przez skutki transformacji ustrojowej, ale także zamknięcia małego ruchu granicznego w 2018 r. – podkreślił dr Maciej Szlinder z UAM.

— Socjologowie będą badać szereg zmiennych, m.in.: aktywność ekonomiczną, społeczną, edukacyjną, kwestie dobrobytu (struktura konsumpcji, dochody, oszczędności, sytuacja mieszkaniowa, nierówności majątkowe), dobrostan mieszkańców (poczucie zadowolenia z życia, sprawstwa, niepewności itp.), zmiany w relacjach międzyludzkich mierzonych poziomem zaufania społecznego oraz bezpieczeństwo (zagrożenie przestępczością) – napisano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Michał Wiśniewski szczerze o chorobie, z którą się zmaga: „Zaczęło mi to atakować twarz”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paweł Rabiej obraził kurator Nowak. Teraz sąd kazał mu przeprosić

źródło: Twitter, businessinsider.com.pl

(Visited 112 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj