Jacek Protasiewicz z Koalicji Polskiej był gościem w programie „Mówiąc Wprost” i wypowiedział się na temat krążących spekulacji odnośnie powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki.

— Kiedyś Andrzej Olechowski mówił, dlaczego goryl jest królem dżungli. Dlatego, że jest gorylem: Ma 600 kilogramów i nikt mu nie podskoczy. Ktoś o takiej wadze politycznej, jak Donald Tusk, wraca do Polski i jak powie: „Borys, posuń się”, to Borys musi się posunąć. Z gorylem w dżungli jeszcze nikt nie wygrał — powiedział Jacek Protasiewicz.

Zobacz również: Donald Trump: „Biden niszczy nasz kraj na naszych oczach”

Zdaniem Protasiewicza to bardzo prawdopodobny scenariusz, bo jak zauważył, „z gorylem w dżungli jeszcze nikt nie wygrał”.

— Nie mam informacji z pierwszej ręki, co się zdarzyło, czy koń zgubił podkowę, czy potrzebowali dłuższego postoju w jakiejś karczmie po drodze. Tak bywa czasami, że się ludzie w oberży zasiedzą. Ale skoro na Dolnym Śląsku Grzegorz Schetyna odsunął de facto p.o. przewodniczącego, pana europosła Dudę, sam zostając szefem, chce być członkiem Zarządu Krajowego Platformy nie dlatego, że chce prowadzić z Borysem Budką dyskusje o strategii politycznej, tylko wierzy, a może wie, że ten mały oddział, Don Kichot i Sancho Pansa już są całkiem blisko Rzeczpospolitej — mówił gość programu. Jak spostrzegł, były premier jest jedyną osobą, która jest w stanie pokonać prezesa PiS.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Zobacz również: Wariant delta bardziej niebezpieczny dla zaszczepionych? Ekspert nie ma wątpliwości

— Czuję, że Tusk nadchodzi, a to jedyny człowiek, który z Kaczyńskim wygrywał — przyznał.

— Myślę, że pan Górski, autor skeczów o harataniu w gałę, byłby się cieszył, gdyby mógł znowu opowiadać o harataniu w gałę, a nie nieruchomościach Obajtka i przekrętach ludzi z PiS — podsumował.

Źródło: wprost.pl

(Visited 317 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj