propolski.pl: Skandaliczne, aroganckie słowa premiera Holandii

Skandaliczne, aroganckie słowa premiera Holandii

Premier Holandii Mark Rutte wypowiedział się w temacie niedawno uchwalonych na Węgrzech przepisów chroniących dzieci przed ideologią LGBT. Szef holenderskiego rządu zabrał głos w tej kwestii podczas szczytu Unii Europejskiej.

Premier Holandii Mark Rutte ocenił, że dla Węgier nie ma już miejsca w strukturach Unii Europejskiej.

 Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że nie mają (Węgry) już czego szukać w UE  oświadczył Rutte, cytowany przez Euronews.

 Celem jest rzucenie Węgier na kolana w tej sprawie. Muszą zrozumieć, że są częścią Unii Europejskiej, a my jesteśmy wspólnotą wspólnych wartości – dodał Rutte.

W opinii Holendra nowe prawo uchwalone na Węgrzech dotyczące zakazu nauczania ideologii LGBT w szkołach stanowi najlepszy argument, by państwo Viktora Orbana zostało usunięte ze Wspólnoty.

W temacie wypowiedział się również premier Luksemburga, zdeklarowany homoseksualista:

Będę nietolerancyjny wobec nietolerancji i to będzie teraz moja walka.

Węgry odpowiadają

Węgierska minister sprawiedliwości Judit Varga postanowiła wydać w piątek odpowiedź na krytykę nowej ustawy o ochronie dzieci przed środowiskami LGBT. Varga oskarżyła państwa członkowskie UE o podpisanie deklaracji, która zawierała „fałszywe zarzuty” dotyczące prawa. Minister podkreśliła, że ​​ustawodawstwo dotyczy praw rodziców.

Nowe prawo koncentruje się na zagwarantowaniu praw rodziców i ochronie nieletnich przed dostępem do treści, które mogą być sprzeczne z zasadami edukacyjnymi, których rodzice postanowili ich uczyć, dopóki sami nie staną się dorosłymi oświadczyła.

Do tego czasu jednak wszystkie inne podmioty — czy to państwo, czy szkoły — będą szanować prawo rodziców do decydowania o edukacji seksualnej swoich dzieci. O to właśnie chodzi w nowym węgierskim prawie  odpowiedziała.

Przeczytaj również: Przyjąłeś szczepionkę przeciwko COVID-19? WHO: Nie możesz czuć się bezpieczny, bo…

Przeczytaj również: Awantura na antenie Radia ZET. „Załatwił pan ten program! To jest hańba! Cytowalność będzie milionowa”.

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these