Guy Verhofstadt skrytykował premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił w ostatnim czasie w Parlamencie Europejskim z racji debaty dotyczącej wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Podczas swojej przemowy nie szczędził gorzkich słów i emocji pod adresem szefa polskiego rządu.

Nawiązał wówczas do trudnej przeszłości Polski i wykształcenia polskiego premiera, który jest historykiem.

— To mi przypomina coś bardzo przerażającego z końca XVIII w., kiedy tak wielki kraj, jak Polska zniknął z mapy Europy. To była mieszanka złego zarządzania, zagrożenia zewnętrznego i zdrady konserwatystów, którzy nie chcieli zaakceptować nowoczesnej polskiej konstytucji — mówił Guy Verhofstadt. Teraz po raz drugi belgijski polityk dał o sobie znać i opublikował wpis, w którym padły słowa o Putinie. Jego wypowiedź odbiła się w sieci szerokim echem.

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał niedawno z Marine Le Pen, liderką francuskiego Zjednoczenia Narodowego. O fakcie tym poinformowała na Twitterze sama francuska polityk.

— Wspólnie omówiliśmy w szczególności niedopuszczalny szantaż stosowany przez Komisję Europejską w sprawie Polski — napisała Le Pen.

Spotkanie Morawieckiego i Le Pen wzbudziło mnóstwo kontrowersji, także w naszym kraju.

— W tym czasie premier Morawiecki spotyka się w Brukseli z proputinowską i eurosceptyczną liderką skrajnej prawicy Marine le Pen — zostawił swój komentarz Donald Tusk.

Przeczytaj również:  Wojciech Cejrowski o zasiłkach dla Ukraińców: Są nielegalne! Polacy płacą podatki dla Polaków, a nie Ukraińców

— Nie, wcale nie dziwi mnie spotkanie Mateusza Morawieckiego z Marine Le Pen. Zaskakujące, że o wsparcie nie poprosił Erica Zemmoura — ocenił Marek Belka.

Teraz głos zabrał sam Guy Verhofstadt, który niejednokrotnie atakował polskich polityków. Również i tym razem nie krył swojego emocjonalnego stosunku odnośnie aktualnego stanu rzeczy w Polsce.

— Cóż za osobliwe połączenie! Łącząca Was nienawiść w stosunku do Europy musi być większa niż dzielący Was stosunek do jej wrogów — napisał, udostępniając tweeta Marine Le Pen.

Na tym jednak nie koniec. Verhofstadt nawiązał do osoby Władimira Putina, pisząc: — Chyba że Morawiecki też już dołączył do obozu Putina —czytamy.

Cóż za osobliwe połączenie! Łącząca Was nienawiść w stosunku do Europy musi być większa niż dzielący Was stosunek do jej wrogów. Chyba, że Morawiecki też już dołączył do obozu Putina

Opublikowany przez Guego Verhofstadta Niedziela, 24 października 2021

Źródło: Facebook.com, Twitter.com, wmeritum.pl

(Visited 903 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj