Profesor Krzysztof Simon stał się bardzo popularny w mediach społecznościowych głównie za sprawą krytykowania Polaków, którzy nie przestrzegają pandemicznych obostrzeń.

Orędownik nakazu noszenia maseczek i innych surowych restrykcji wystąpił jako ekspert w reklamie maseczek w TVP. Lekarz próbował zachęcić wszystkich do dbania o swoje zdrowie poprzez zachowanie większej ostrożności.

— 95 proc. skuteczność, 5-krotnie mniejszy opór oddychania. Zachęcam do stosowania — dla państwa i państwa najbliższych — mówił Krzysztof Simon.

Krótkie wystąpienie medyka wywołało liczne emocje i kontrowersje. Dawniej prof. Simon bagatelizował powagę całej sytuacji, obecnie walczy o rygorystyczne przestrzeganie nakazów rządu w kwestii pandemii. Ponadto internauci zarzucili mu wykorzystywanie swojego statusu do celów komercyjnych.

Jak mówi Kodeks Etyki Lekarskiej podpunkt 2. Art. 63, „Lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych”.

Zobacz również: Zdewastowano pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach. „Na miejscu wykonano oględziny”

Krzysztof Simon jest ordynatorem Oddziału Zakaźnego WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu i członkiem Rady Medycznej działającej przy premierze. Jeszcze rok temu większość z nas nie kojarzyłaby tego nazwiska. Dzisiaj dla wielu prof. Simon jest jednym z największych autorytetów w walce z pandemią. W swojej misji koncentruje się na wytykaniu błędów, ostrzeżeniach i przepowiadaniu, co nas czeka. Za swoje śmiałe opinie spotkał się już z hejtem zarówno ze strony lewicy, jak i prawicy.

Przeczytaj również:  Robert Lewandowski: Wewnętrznie czułem, że awansujemy [WIDEO]

Lekarz zaskarbił sobie sympatię Polaków tym, że nazywa rzeczy po imieniu i nigdy nie owija w bawełnę. Gdy zachodzi taka potrzeba, nie ma litości nawet dla rządu, a szczególnie dla osób, które nie noszą maseczek.

Zobacz również: Klaudia Jachira wyciągnęła transparent podczas uroczystości w Sejmie. Terlecki: Bidulce się pomyliło

źródło: pantarhei24.com

(Visited 1 582 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj