Dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Krzysztof Simon był gościem w TVN 24. Medyk wypowiedział się na temat postulatu o zwiększenie ilości wiernych w kościołach. Jak łatwo się domyśleć prof. Simon wyraził krytyczny pogląd na temat bieżącej sytuacji.

— W normalnym kraju by zamknęli kościoły, zamknęliby pogrzeby, zamknęliby wesela — stwierdził lekarz. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do premiera Morawieckiego z prośbą o zwiększenie limitu wiernych, którzy mogą uczestniczyć w mszy św.

Zobacz również: Robert Biedroń o koronasceptycznych poglądach Edyty Górniak: Może zamiast opowiadać dyrdymały wróci do śpiewania?

Na ten moment jest to 1 osoba na 15 m2. Zdaniem prof. Simona „fanatyzm religijny” nie może blokować zdrowego rozsądku i racjonalnego podejścia do tematu zdrowia.

— Ja w ogóle jestem przeciwnikiem wszelkich uroczystości w zamkniętych pomieszczeniach. Ma być jak najbardziej rozrzedzone, może być symbolicznie, można się pomodlić w domu, przed telewizorem, można pójść pojedynczo, można stać przed kościołem. Taki religizm, jakby to określić, ten fanatyzm religijny nie może przeważać nad zdrowym rozsądkiem — dodawał, przestrzegając, że koronawirus szerzy się właśnie w zamkniętych pomieszczeniach — mówił medyk.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 786 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj