Naczelny ekspert i zwolennik szczepień na koronawirusa, prof. Krzysztof Simon już pierwszego dnia skorzystał z możliwości jej przyjęcia. Lekarz przekonuje, że wszyscy powinni się zaszczepić i jest „to poza dyskusją”.

Ordynator oddziału zakaźnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu wyjawił, jak zamierza przekonywać Polaków do szczepień: — Racjonalnym argumentem i statystką; konsekwencje nieszczepienia to ciężka choroba, zgon i inwalidztwo.

— Zachęcam wszystkich do szczepień jak najszybciej, by przerwać tę szaleńczą epidemię, szczepmy się, nie mamy innych metod walki z tą epidemią — mówił prof. Simon.

Medyk, jak to ma w zwyczaju, posłużył się argumentami emocjonalnymi, by namówić Polaków do szczepień: — Dwóch ordynatorów, moich dobrych przyjaciół zmarło; kilkanaście osób po przebyciu zakażenia jest inwalidami; czy to nie są argumenty za szczepieniem? — pytał.

Zobacz również: Jourova: Wkrótce zajmiemy się Polską i Węgrami

— Czekałem na ten typ szczepionki, bo on jest najmniej obłożony dodatkowymi materiałami — konserwantami czy białkami; dla mnie jest to pozytywne wyzwanie, że taka szczepionka się pojawiła — powiedział prof. Simon.

Przeczytaj również:  "To jest przerażające". Konfederacja ostro o ustawie PiS [WIDEO]

źródło: nczas.com

(Visited 419 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj