W Stanach Zjednoczonych od tygodnia trwa szczepienie ludzi przeciwko koronawirusowi. Państwo ujawniło oficjalne dane dotyczące ilości powikłań.

Jak podaje rządowa strona Stanów Zjednoczonych, wiele osób, które przyjęło szczepionkę, cierpi z powodu ciężkich powikłań. 3150 osób źle zniosło zaszczepienie się. (Tutaj można zapoznać się z dokumentem)

Zobacz także: Wykryto „nowy wariant” koronawirusa. „6 tysięcy przypadków. Rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory”

Choć minął raptem tydzień, prawie 3 procent zaszczepionych osób odczuło poważne skutki uboczne. W dalszym ciągu nie ma również pewności co do skutków długofalowych.

— Niezdolność do wykonywania codziennych czynności, niezdolność do pracy, wymagana opieka lekarza lub pracownika służby zdrowia — tak amerykański dokument określa „ciężkie powikłania”.

Zobacz także: Prezes Pfizera nie przyjął własnej szczepionki. Absurdalne tłumaczenie

Na chwilę obecną w Stanach Zjednoczonych zaszczepiło się 112 tysięcy osób.

Źródło: cdc.gov

(Visited 29 655 times, 1 visits today)

6 KOMENTARZE

  1. Przejrzałem (mam nadzieję dokładnie) amerykańską stronę https://www.cdc.gov/ i nie znalazłem tam informacji o rzekomych ciężkich powikłaniach po szczepionce na Covid. Może podalibyście dokładnego linka do tej informacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj