propolski.pl: Niemiecka minister straciła nadzieję na porozumienie z Polską

„Der Spiegel”: Niemiecka minister straciła nadzieję na porozumienie z Polską

Jak informuje „Der Spiegel” ustalenia między Berlinem a Warszawą w kwestii przekazania Polsce niemieckich czołgów najnowszej generacji utknęły w martwym punkcie.

Państwa NATO z Europy Wschodniej przekazały Ukrainie czołgi produkcji sowieckiej, a w zamian miały otrzymać od Bundeswehry niemieckie Leopardy.

Berlin dogadał się w tej sprawie z Czechami, tymczasem rozmowy z Polską „utknęły beznadziejnie w martwym punkcie”.

Zdaniem autorów artykułu, niemiecka minister obrony Christine Lambrecht przyznała w czasie zamkniętego spotkania polityków koalicji, że utraciła już nadzieję na porozumienie z władzami z Warszawie.

Czy Niemcy nie przekażą Polsce Leopardów?

W materiale dodano, że „Polska, w przeciwieństwie do Czech, nie chce się zadowolić czołgami starszego typu i domaga się najnowszych modeli Leopardów”.

„Der Spiegel” informuje, że Bundeswehra nie jest w stanie spełnić tych oczekiwań, ponieważ w rzeczywistości nie dysponuje Leopardami najnowszej generacji.

– Tylko niewielka część wojsk pancernych zasilana jest obecnie przez przemysł w najnowsze czołgi. Z tego powodu sekretarz stanu w niemieckim resorcie obrony nie mógł złożyć stronie polskiej żadnych obietnic, co doprowadziło do zakończenia rozmów bez sukcesu – wyjaśniają niemieccy dziennikarze.

Gazeta dodaje, że polski rząd przekazał Ukrainie 240 czołgów sowieckiej produkcji.

– Rząd w Warszawie opierał się na zapewnieniach strony niemieckiej, że uzupełni powstałe luki w uzbrojeniu nowoczesnymi niemieckimi czołgami – przekazała gazeta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Małpia ospa. Dziennikarz TVP Info: „Jak tylko dojdzie do eskalacji zarażeń…”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki wywołał zamieszanie: „Sprawdzaliśmy czy nam się nie przesłyszało” [WIDEO]

źródło: Deutsche Welle

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these