Prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jest zdania, że należałoby znieść „prawie wszystkie” ograniczenia pandemiczne. Ekspert podkreślił, że wariant Omikron przyczynia się do dużo słabszych objawów, niż wcześniejsze odmiany.

Prof. Kuna zaznaczył, że w tym etapie walki z koronawirusem trzeba zwrócić większą uwagę na pacjentów, którzy zmagają się z innymi schorzeniami. Dodał, że z racji pandemii zostali oni bardzo zaniedbani.

– Jestem zwolennikiem zniesienia prawie wszystkich ograniczeń epidemicznych – łącznie z kwarantanną. Potwierdzają się doniesienia z RPA, które mówiły od początku, że wariant Omikron jest bardzo zakaźny, ale wywołuje najczęściej objawy zakażenia typowe dla przeziębienia. To ból gardła, zapalenie błony śluzowej nosa i zatok – mówi prof. Kuna.

– Widzimy w Polsce, że liczba hospitalizacji nieco rośnie, ale jest ustabilizowana. Liczba pacjentów na OIOM-ach nawet się zmniejszyła w stosunku do tego, co było kilka tygodni wcześniej. To, czego się najbardziej obawiano, czyli załamanie systemu ochrony zdrowia, nie sprawdziło się. Oczywiście w sensie opieki nad pacjentami z COVID. System załamał się w zakresie opieki nad innymi pacjentami. To jest problem – dodał ekspert.

Zobacz również: Sąsiad Andrzeja Dudy zdradził, jaki prywatnie jest prezydent: „Normalny gość”

Zobacz również: Jolanta Kwaśniewska: Coś we mnie pękło. Czuję się zdradzona przez własne państwo

źródło: Interia.pl, medonet.pl

(Visited 336 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj