Prof. Krzysztof Simon, który dał się dobrze poznać głównie za sprawą mediów społecznościowych, wyjawił, skąd się wzięła trzecia fala epidemii. Medyk, który zasłynął z dosadnych wypowiedzi wobec wszystkich niestosujących się do obostrzeniowych zaleceń, skwitował sprawę krótko.

— Ci, którzy zachorują, zawdzięczają to ludziom, którzy bagatelizują niebezpieczeństwo i lekceważą zdrowie innych. Innej możliwości nie ma. Ktoś komuś nakasłał w twarz — mówił prof. Krzysztof Simon.

Odniósł się również do pomysłu sprowadzenia do Polski chińskiej szczepionki Sinopharm i stosowania pojedynczych dawek szczepienia u tych, którzy już chorobę przeszli.

Prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gościł w „Kropce nad i” w TVN24. W ostrych słowach podsumował, jakie są jego zdaniem powody trzeciej fali epidemii koronawirusa.

Zobacz również: Zaskakujący sondaż: Partia Hołowni wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość

Prof. Simon zwrócił uwagę na to, że taki jest przebieg epidemii, raz się spowalnia, a raz zaostrza: — Teraz mamy okres zimowo-wiosenny, więc i naturalne zaostrzenie — mówił lekarz.

Kolejnym powodem, jaki wymienił ekspert, jest to, że „coraz częściej mamy do czynienia z wariantami tego wirusa, które są bardziej zaraźliwe”. Ponadto zwiększona liczba zakażeń niesie ze sobą konsekwencje w postaci zwiększenia liczby ciężkich przypadków: — I to widzimy na swoich oddziałach. Mamy obłożenie praktycznie 90-100 proc. — powiedział prof. Simon.

Przeczytaj również:  Gala High League 4: Maja Staśko snuje plany, z kim chciałaby walczyć. Wskazała dwie osoby

Zobacz również: Marsz Żołnierzy Wyklętych na ulicach Warszawy. Robert Bąkiewicz: „Zło z nami nie wygra!” [WIDEO]

Trzecim powodem, który przytoczył lekarz, jest zmęczenie ludzi obostrzeniami. Dodał, że na tle innych krajów europejskich „my jesteśmy w środku”, ponieważ są takie państwa, które w pełni podlegają lockdownowi.

Czwartym i ostatnim powodem są według prof. Simona osoby, które w pandemię nie wierzą: — W dalszym ciągu jest grupa osób, która uważa, że to bzdura z wirusem. Zapraszam do siebie do kliniki, gdzie 8 na 10 osób się dusi i pewnie część z nich umrze — skwitował medyk.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 3 236 times, 1 visits today)

3 KOMENTARZE

  1. Simon krwią ozdrowieńców leczy chorych, a teraz wmawia że chuch tych ozrowieńców zaraża covidem. Gdzie sens i rozum?

  2. Simon a co mówiłeś rok temu??? Jesteś sprzedajną kur.. Naród Polski wcześniej czy później cię za to rozliczy. Nawet chłopie nie masz pojęcia ilu masz wrogów i jaka jest w narodzie nienawiść do ciebie i tobie podobnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj