Portal społecznościowy Twitter zamierza blokować swoich użytkowników za podawanie „fałszywych” informacji na temat epidemii koronawirusa. Wszystkie posty będą weryfikowane przez moderację, a gdy jakieś zostaną uznane za nieprawdziwe bądź dezinformujące dostaną specjalną plakietkę. Ci użytkownicy, którzy nie dostosują się do ostrzeżeń, będą usuwani na stałe.

O sprawie poinformował serwis „Mashable” wyjaśniając, że Twitter zamierza wprowadzić zmiany do swojego regulaminu. W tym celu powstaną specjalne przepisy regulujące wiadomości użytkowników pod względem informacji na temat epidemii koronawirusa.

Zobacz również: 88-latek pędził z zawrotną prędkością. Policji powiedział, że jedzie na szczepienie

Pomysł ten ma na celu pomóc w walce z najbardziej szkodliwymi treściami, które wprowadzają resztę społeczeństwa w błąd.
Dla większej skuteczności moderacja Twittera otrzyma dodatkowe narzędzia, które pozwolą na szerszą niż do tej pory walkę z cenzurą. Łamiący zasady użytkownicy dostaną specjalne plakietki informujące o naruszeniu polityki informacyjnej serwisu.

Zobacz również: Kiedy koniec pandemii? Bill Gates podał przypuszczalny termin

Oznaczone treści będą prowadziły do oficjalnych materiałów informacyjnych na temat koronawirusa, w tym do polskiego Ministerstwa Zdrowia. Ci użytkownicy, którzy publikowali dwukrotnie oraz trzykrotnie dane niezgodne z oficjalną linią rządu, będą blokowani na 12. godzin. Po czwartym ostrzeżeniu nie będzie już tak różowo, a blokada zostanie wydłużona do siedmiu dni. Po pięciu ostrzeżeniach pojawi się ban na stałe.

Zablokowany użytkownik będzie miał prawo odwołać się od kary, gdy uzna działania moderacji za niesłuszne. Jak przekazało bbc.com chodzi przede wszystkim o zapobieganie szerzeniu się fałszywych informacji o działaniu szczepionek i ich skuteczności.

— Trzy z największych platform społecznościowych — YouTube, Facebook i Twitter zapowiedziały współpracę m.in. z grupami naukowców, badaczy, a także agencjami rządowymi oraz międzynarodowymi organizacjami weryfikującymi fakty, aby walczyć z dezinformacją dotyczącą szczepionek przeciwko koronawirusowi — dodaje bbc.com. Pierwsze inicjatywy związane z reagowaniem platform na fake newsy zostały podjęte w styczniu 2021 roku.

Przeczytaj również:  USA: 3 tysiące ciężkich przypadków powikłań zaledwie tydzień po wprowadzeniu szczepionki

źródło: medianarodowe.com, proto.pl

(Visited 125 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here