Portal społecznościowy Twitter zamierza blokować swoich użytkowników za podawanie „fałszywych” informacji na temat epidemii koronawirusa. Wszystkie posty będą weryfikowane przez moderację, a gdy jakieś zostaną uznane za nieprawdziwe bądź dezinformujące dostaną specjalną plakietkę. Ci użytkownicy, którzy nie dostosują się do ostrzeżeń, będą usuwani na stałe.

O sprawie poinformował serwis „Mashable” wyjaśniając, że Twitter zamierza wprowadzić zmiany do swojego regulaminu. W tym celu powstaną specjalne przepisy regulujące wiadomości użytkowników pod względem informacji na temat epidemii koronawirusa.

Zobacz również: 88-latek pędził z zawrotną prędkością. Policji powiedział, że jedzie na szczepienie

Pomysł ten ma na celu pomóc w walce z najbardziej szkodliwymi treściami, które wprowadzają resztę społeczeństwa w błąd.
Dla większej skuteczności moderacja Twittera otrzyma dodatkowe narzędzia, które pozwolą na szerszą niż do tej pory walkę z cenzurą. Łamiący zasady użytkownicy dostaną specjalne plakietki informujące o naruszeniu polityki informacyjnej serwisu.

Zobacz również: Kiedy koniec pandemii? Bill Gates podał przypuszczalny termin

Oznaczone treści będą prowadziły do oficjalnych materiałów informacyjnych na temat koronawirusa, w tym do polskiego Ministerstwa Zdrowia. Ci użytkownicy, którzy publikowali dwukrotnie oraz trzykrotnie dane niezgodne z oficjalną linią rządu, będą blokowani na 12. godzin. Po czwartym ostrzeżeniu nie będzie już tak różowo, a blokada zostanie wydłużona do siedmiu dni. Po pięciu ostrzeżeniach pojawi się ban na stałe.

Przeczytaj również:  Kaczyński za bardzo się rozgadał? "Pan powiedział, że dla władzy sprzeda Pan Polskę" [+WIDEO]

Zablokowany użytkownik będzie miał prawo odwołać się od kary, gdy uzna działania moderacji za niesłuszne. Jak przekazało bbc.com chodzi przede wszystkim o zapobieganie szerzeniu się fałszywych informacji o działaniu szczepionek i ich skuteczności.

— Trzy z największych platform społecznościowych — YouTube, Facebook i Twitter zapowiedziały współpracę m.in. z grupami naukowców, badaczy, a także agencjami rządowymi oraz międzynarodowymi organizacjami weryfikującymi fakty, aby walczyć z dezinformacją dotyczącą szczepionek przeciwko koronawirusowi — dodaje bbc.com. Pierwsze inicjatywy związane z reagowaniem platform na fake newsy zostały podjęte w styczniu 2021 roku.

źródło: medianarodowe.com, proto.pl

(Visited 151 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj