Profesor Andrzej Horban, rządowy ekspert i doradca premiera ds. pandemii, stwierdził, że nasz kraj przypomina Izrael, jeśli chodzi o program szczepień.

W rozmowie z „Wprost” lekarz wyraził swoje zdanie, że każdy „rozsądny człowiek się zaszczepi”. Nie szczędził przy tym licznych pouczeń w stosunku do tych, którzy nie wyrażą takiej chęci. Zaznaczył, że dla takich śmiałków „kostnice są przygotowane”.

Zobacz również: Marta Lempart: Nie ma nic ważniejszego niż wolność. Wolność jest jak powietrze [WIDEO]

— Ze szczepieniem jest tak, jak z paleniem papierosów. Na każdej paczce jest napisane, że palenie szkodzi. Mimo to 20 proc. osób nadal pali. Nie ma przymusu, generalnie jednak rozsądny człowiek się szczepi, jeśli ma możliwość. Jeśli nie, to trudno. Można powiedzieć: „jesteśmy wolni” — drwił profesor i wymienił, kogo najpierw powinno się zaszczepić, abyśmy się w tym wszystkim nie pogubili.

Zobacz również: Strajk Kobiet: Profesorka i filolożka zdefiniowała, co w dzisiejszych czasach znaczy „wypier…..” [WIDEO]

— Medyków — szczególnie najbardziej zagrożonych na oddziałach covidowych i innych oddziałach szpitalnych oraz osoby, które najczęściej umierają. Najbardziej zagrożoną grupą są osoby starsze. Z polskich danych wynika, że spośród chorych powyżej 80. roku życia umiera 18,2 proc. Z grupy 70-80 lat – 15 proc., a 60-70 lat: 5-7 proc. W młodszych grupach śmiertelność jest niższa — kontynuował doradca premiera.

Źródło: pantarhei24.com

(Visited 4 426 times, 1 visits today)

4 KOMENTARZE

  1. Kostnice są już przygotowane- przeważnie dla ćwoków z PO , którzy namawiają ludzi do n ie stosowania się do przepisów pandemicznych

  2. Panie Horban, dziękuję za rezerwację miejsca w kostnicy, ale poproszę o konkretny bilet. Która kostnica, które miejsce jak w pociągu… Rozumiem, że zgodnie z rezerwacją mogę sobie na tym miejscu od czasu odpocząć, skorzystać z bezterminowej rezerwacji… szczególnie w czasie upałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj