Przedstawicielki ogólnopolskiego „Strajku Kobiet” po publikacji uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji zorganizowały kolejne agresywne protesty na ulicach większych miast. Setki demonstrantów zebrały się przed siedzibą TK, a Marta Lempart wygłosiła swoje mocno refleksyjne przemówienie na temat wolności.

Nie zabrakło epitetów na temat obecnej władzy, jak również przedstawienia, czym zdaniem aktywistki jest wolność dla każdego człowieka. Marta Lempart podkreśliła, że wolność jest wartością, którą można postrzegać nawet jako ważniejszą niż samo życie i wszystko, w co do tej pory wierzyliśmy. Ponadto wyznała, czego się wyjątkowo obawia w tym trudnym czasie:

Zobacz również: Rząd przedłużył większość obostrzeń do 14 lutego. Są jednak pewne wyjątki [WIDEO]

— Ja się obawiam tylko tego, że mnie się coś stanie, komuś się coś stanie. Wszyscy obawiamy się tak naprawdę tych rzeczy skrajnych. Obawiamy się bicia, obawiamy się, że oberwie ktoś z naszych bliskich — powiedziała feministka.

Zobacz również: Lempart atakuje lekarzy i urzędników: Jełopy, każdego z was znajdziemy [WIDEO]

— Nie obawiamy się, że komuś się coś nie spodoba, nie obawiamy się tego, że ktoś się obrazi. Widzę, że jeszcze dużo pracy przed nami, żeby wytłumaczyć to ludziom, którzy nie rozumieją, że nie ma nic ważniejszego niż wolność. Wolność jest ważniejsza niż zdrowie, wolność jest ważniejsza niż życie, że nie da się żyć bez wolności, nie da się żyć — powtórzyła Lempart.

Źródło: youtube.com

(Visited 547 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj