Rzecznik MZ Wojciech Andruszkiewicz poinformował w piątek, że prof. Horban będzie prowadził badania ozdrowieńców i osób zaszczepionych przeciw COVID-19 pod kątem długości występowania w organizmie przeciwciał chroniących przed chorobą.

Kontrowersje może zatem budzić fakt, że takie badania sugerują, jakoby państwo polskie nie posiadało wystarczających informacji na temat tego, jak działają szczepionki. Mimo to przeprowadza się wciąż szczepienia i nieustannie zachęca ludzi do przyjmowania dawek produktów, których działania nie zna samo Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz również: Kolejny lockdown i obostrzenia. Minister Niedzielski zdradził, które regiony są zagrożone

Drugi punkt mogący wywołać obiekcje w całej tej sytuacji dotyczy ozdrowieńców – dopiero półtora roku od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem postanowiono przeprowadzić badania, które odpowiedzą na pytanie: jak długo utrzymują się przeciwciała w organizmach ludzi, którzy przechorowali COVID-19?

Kolejną ważną informacją jest fakt, że przewodzić badaniom ma… prof. Andrzej Horban:

 Prof. Horban będzie prowadził badania na kilkuset osobach, które zostały zaszczepione bądź też wyzdrowiały, na temat tego, ile utrzymują się przeciwciała w organizmie — powiedział rzecznik MZ w rozmowie z Polsat News.

Przeczytaj również:  Lubartów: Radny PiS się doigrał. Palił marihuanę w urzędzie

Zobacz również: I Prezes Sądu Najwyższego wydała zarządzenia w sprawie Izby Dyscyplinarnej w związku z wyrokiem TSUE

Andrusiewicz podkreślił, że z tymi badaniami będzie również związana ewentualna rekomendacja do podawania lub niepodawania trzeciej dawki szczepionki m.in. osobom starszym.

Źródło: PCh24.pl

(Visited 781 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj