Wicerzecznik Porozumienia opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym obwieścił decyzję zarządu partii dotyczącą pozostania w Zjednoczonej Prawicy.

Posiedzenie zarządu Porozumienia, które miało miejsce w sobotę o godz. 12 przyniosło wiele ciekawych wniosków. Scenariusz opuszczenia koalicji wydaje się mało prawdopodobny, nie można jednak być niczego pewnym w przyszłości.

Wicerzecznik partii Jan Strzeżek jeszcze przed rozpoczęciem spotkania podkreślił, że bierze się pod uwagę wszystkie opcje.

— Każdy scenariusz jest na stole. Atomowy również. Znam członków zarządu Porozumienia, którzy mają właśnie taki pogląd na sytuację. Celem nie jest rozbicie Zjednoczonej Prawicy, celem funkcjonowania w kolacji jest realizowanie tego, co zadeklarowaliśmy — komentował polityk.

Ostatecznie dowiadujemy się, że partia Jarosława Gowina postawiła warunek Prawu i Sprawiedliwości w kwestii pozostania w rządowej koalicji.

Okazuje się, że priorytetowym punktem ma być uwzględnienie poprawek przedstawionych przez Porozumienie w trzech ważnych dla rządu projektach ustaw. Jeżeli tak się nie stanie, to wówczas Porozumienie może opuścić Zjednoczoną Prawicę.

— Zarząd @Porozumienie__ oświadcza: nie poprzemy zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów i zmian w prawie medialnym bez uwzględnienia naszych postulatów. Od tego uzależniamy nasze pozostanie w Zjednoczonej Prawicy — napisał Jan Strzeżek.

Przeczytaj również:  ZUS przez pomyłkę wypłacał mu drugą emeryturę. Jaka decyzja w sprawie seniora?

Porozumienie nie zgadza się z pewnymi postulatami odnoszącymi się do Polskiego Ładu i zmian w systemie podatkowym. Sprzeciwia się, chociażby podwyższaniu obciążeń fiskalnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Tymczasem Jarosław Gowin domaga się wprowadzenia takich zapisów, które uniemożliwią dalsze funkcjonowanie na polskim rynku medialnym stacji TVN, która należy do amerykańskiego koncernu Discovery.

Zobacz również: Sondaż. KO pod przywództwem Tuska zaczyna znacznie tracić

Zobacz również: Sławomir Mentzen stracił cierpliwość: „Czasem ręce już naprawdę opadają i odechciewa się wszystkiego”

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 269 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj