Minister zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział w środę, że zostaną wprowadzone obostrzenia przy liczbie przypadków zakażeń COVID-19 powyżej 1000 dziennie w skali kraju. Na początek najbardziej ucierpią ludzie w regionach z najniższą liczbą zaszczepień.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 164 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. W ocenie Niedzielskiego nie jest to wynik „budzący ogromny niepokój”. Polityk dodał jednak, że obawy może wzbudzać za to „tendencja wzrostowa”, jeśli chodzi o ilość zakażeń.

Zobacz również: Braun wobec skandalicznych oskarżeń. Pospieszalski odkrywa karty: „Cessak trzykrotnie minął się z prawdą”

Szef resortu zdrowia zapowiedział, że ewentualne obostrzenia covidowe będą wprowadzane, gdy liczba dziennych przypadków zakażeń w skali kraju przekroczy 1000.

— Tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń, bo tam jest większe ryzyko transmisji koronawirusa — poinformował, dodając, że najmniejszą liczbą zaszczepionych przeciwko COVID-19 mogą pochwalić się województwa: podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Niedzielski zaapelował również do Polaków, by w trosce o zdrowie swoje, bliskich oraz „powodzenie społeczno-gospodarcze” swych regionów poddali się jak najszybciej dobrowolnemu szczepieniu.

Przeczytaj również:  „Wtedy wojna przyjdzie do nas sama”. Morawiecki ostrzega

Zobacz również: Furgonetki pro-life wrócą na ulice stolicy? Czekamy, aż wojewoda podejmie decyzję ws. uchwały Rady Warszawy

— Warto zaapelować, żeby ci, którzy się nie szczepią, wzięli odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie, ale też za to, jak będzie wyglądał sukces czy realia społeczno-gospodarcze danego regionu — powiedział minister Niedzielski.

Źródło: PCH24.pl

(Visited 455 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj