Prof. Horban był gościem w TVN24 i skomentował aktualną sytuację epidemiczną w kraju. Odpowiedział również na pytanie, dlaczego część ludzi nie ma zamiaru szczepić się przeciwko COVID-19.

Medyk podsumował to krótko. W jego ocenie takie osoby „są po prostu bierne” i nie angażują się w życie społeczne lub nie mają możliwości, by to zrobić.

— Nawet sprawdzaliśmy. Są ludzie, którzy są po prostu bierni. Nie głosują, nie biorą udziału w życiu publicznym, nie czytają gazet. Paradoksalnie nawet nie oglądają telewizji. Żyją poza tym. Ci ludzie nie chodzą do restauracji, nie chodzą do kin. To jest właśnie ta grupa, która nie bierze udziału w tym życiu. To na tym polega. Nie, bo nie — wyjaśnił zrezygnowany.

Na komentarz dziennikarki, że Biały Dunajec jest miejscem, w którym zaszczepiło się mało osób, i jest to zaplecze obecnie rządzących, prof. Horban odpowiedział, że te dane „nie przekładają się zupełnie na preferencje polityczne”.

— Ci ludzie, którzy się nie szczepią, w ogóle nie głosują. To było sprawdzane. 20, 30 procent, które nie bierze udziału w ogóle w życiu społecznym, nazwijmy to obywatelskim, to są ludzie tak poza pewnym systemem, że nie głosują — mówił.

Przeczytaj również:  40-latka położyła się, by odpocząć. Po godzinie już nie żyła [FOTO]

Ponadto zauważył, że pewna część społeczeństwa jest wykluczona ze społeczeństwa elektronicznego i nie ma dostatecznej wiedzy na temat tego, co się dzieje.

— Staramy się zrobić wszystko, by ci ludzie się zaszczepili. Nakłaniamy lekarzy, wszystkich pracowników ochrony zdrowia, żeby zadawali pytania każdemu pacjentowi, który się zgłasza z jakiegokolwiek powodu. Pytanie jest bardzo proste: „czy pan się zaszczepił?” — kontynuował prof. Andrzej Horban.

Obecnie w naszym kraju w pełni zaszczepionych jest 19 mln 143 tys. osób. Otrzymały one po dwie dawki preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca bądź też jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson. Łącznie wykonano 36,80 mln szczepień. Do tej pory zgłoszono 15 190 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Zobacz również: Braun nie zamierza przepraszać Niedzielskiego. Padły jeszcze ostrzejsze słowa: „Ja przewiduję i ostrzegam…”

Zobacz również: Grzegorz Braun ukarany za groźby w kierunku ministra. Dostanie mocno po kieszeni

Źródło: DoRzeczy.pl, rp.pl

(Visited 1 313 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj