propolski.pl: Morawiecki ogłosił wielką kampanię

Premier Morawiecki w Rzymie: „Europa musi zapewniać bezpieczeństwo granic”

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Rzymie z szefem włoskiego rządu Mario Draghim. W ramach kontynuowanej ofensywy dyplomatycznej przeprowadzono rozmowy w kwestii napiętej sytuacji wokół Ukrainy i na granicy polsko-białoruskiej.

W czwartek szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Rzymie spotkał się z Mario Draghim. Już po rozmowach z włoskim premierem, Morawiecki poinformował o tematach, jakie udało się poruszyć.

— Jednym z tematów był proces nielegalnej imigracji. Europa musi zapewniać bezpieczeństwo granic. Jest bardzo ważne, żebyśmy w ramach Paktu Północnoatlantyckiego uzgodnili nasze stanowiska. Bardzo się z tego powodu cieszę. Była to bardzo dobra rozmowa pomiędzy dwoma państwami, które traktują się nie tylko po partnersku, ale i po przyjacielsku — powiedział polski polityk.

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dla włoskiej gazety „La Repubblica” i skomentował wątek zagrożenia rosyjskiego dla Ukrainy. Rosja w ostatnich dniach zgromadziła na granicach tego państwa pokaźne liczby wojsk.

Wielu polityków i ekspertów jest zdania, że inwazja jest niestety bardzo prawdopodobna.

— Budzi to nasz ogromny niepokój, w Rzymie i w innych stolicach europejskich, które odwiedziłem niedawno. Oczywiście, że nie możemy być elementem szantażu. Zgodziliśmy się z tym wraz z premierem Włoch. Z realnym zagrożeniem trzeba się liczyć. Rozmawialiśmy o różnych scenariuszach, również bardzo złych. I w tym kontekście poruszyliśmy także temat sankcji — powiedział premier RP.

Zobacz również: Co dalej z Szymonem Hołownią? Ziemkiewicz bezlitosny: To od nadmiaru jadła czy napitków? [WIDEO]

Zobacz również: Jakimowicz znów nie wytrzymał i uderzył w Tuska: „Rude to wredne”

Źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these