Patryk Jaki wystąpił w Parlamencie Europejskim i wygłosił zdecydowane przemówienie. W czwartek odbyła się tam specjalna sesja z parlamentami krajowymi w kwestii praworządności. Kolejny raz skoncentrowano się na temacie polskiego wymiaru sprawiedliwości i nie szczędzono ataków na nasz kraj.

Polska nie pierwszy raz znalazła się pod ostrzałem polityków unijnych. Głos w całej sprawie zabrali również przedstawiciele stowarzyszenia sędziowskiego „Iusticia”.

W obliczu tych okoliczności nie mógł milczeć Patryk Jaki, który nie szczędził wyjątkowo ostrych słów.

— Oczywiście tradycyjnie razem z komisarzem wszyscy państwo wznosicie wzniosłe hasła walki o praworządność, używając ogólników. Używacie ich celowo, dlatego, że gdybyśmy przeszli do szczegółów, to bardzo dobrze wiecie, że szybko okazałoby się, że sami łamiecie praworządność — mówił Jaki.

— Tradycyjnie najlepszy w tym jest pan komisarz Reynders. W jego własnym raporcie ten sam sposób powoływania rady sądowniczej i sędziów w Polsce jest niezgodny z praworządnością, a w Hiszpanii — jest z nią zgodny. To samo w Niemczech — dodał polityk, zwracając uwagę na rażące różnice, z którymi muszą zmagać się kolejne państwa UE.

— Tworzycie system łamiący prawo i jest to system podwójnych standardów. Możecie to nazywać jak chcecie, ale to jest system, gdzie Niemcy mogą, a państwa Europy Środkowej, które uważacie pewnie za dzikie, nie mogą. Nazwijcie to sobie jak chcecie, ale w normalnej definicji to jest rasizm, podejście kolonialne. To jest proszę państwa pogarda — grzmiał Patryk Jaki.

Przeczytaj również:  Archeolodzy znaleźli bardzo starą mumię. Była pokryta płatkami złota

Polityk skomentował także publikację francuskiej gazety „Liberation”, w której opisano oskarżenia korupcyjne wymierzone w polityków EPL, jak również przedstawicieli TSUE.

— Czekam panie komisarzu, kiedy tym pan się zajmie, bo to jest w tej chwili najważniejsze, żebyśmy mieli pewność, że naprawdę instytucje unijne są niezawisłe i niezależne — skwitował Patryk Jaki.

Zobacz również: Robert Lewandowski nie przestaje zachwycać. Zobacz, jak „zatańczył” w polu karnym [WIDEO]

Zobacz również: Premier Morawiecki w Rzymie: „Europa musi zapewniać bezpieczeństwo granic”

Źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl

(Visited 1 404 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj