Naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy Kyryło Budanow zacytowany przez portal Military Times jest zdania, że Rosja może przygotowywać atak na Ukrainę na początku 2022 roku.

— Rosja zgromadziła ponad 92 tys. żołnierzy przy ukraińskich granicach i przygotowuje atak pod koniec stycznia albo na początku lutego przyszłego roku — poinformował Kyryło Budanow.

Według urzędnika tego typu atak mógłby wiązać się z nalotami powietrznymi, atakami artyleryjskimi oraz pancernymi. Nie zabrakłoby również ataków powietrznodesantowych na wschodzie i desantów morskich w Odessie i Mariupolu.

Budanow ocenił, że atak, który jest przygotowywany przez Rosję, byłby „znacznie bardziej niszczycielski niż wszystko, co dotychczas zaobserwowano w ramach konfliktu trwającego od 2014 r., w którym zginęło ok. 14 tys. Ukraińców”.

Minister obrony Ołeksij Reznikow przekazał „Washington Post”, że nie jest jeszcze pewne, czy Władimir Putin zadecydował już o ataku. Zdaniem szefa wywiadu, zanim nastąpi najgorsze, najpierw mogą mieć miejsce rozmaite operacje psychologiczne, mające na celu destabilizację Ukrainy.

Zobacz również: Dobromir Sośnierz ostro: „Musimy pokazać, że dajemy w zęby każdemu, kto podnosi rękę na naszą granicę”

Zobacz również: Kolejne problemy Kurdej-Szatan: „Baśka jest załamana, bo teraz nie może promować książki”

Przeczytaj również:  Katarczycy żegnają Niemców, którzy odpadli z mundialu. Tak wyśmiali ich gest [WIDEO]

Źródło: PAP, tysol.pl

(Visited 1 322 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj