Premier Mateusz Morawiecki przekazał świetne wieści dla emerytów. Jak się okazuje, otrzymają oni 14. emeryturę. Polityk poinformował również, kiedy zostanie wypłacone dodatkowe świadczenie.

— W tym roku jesienią lub późnym latem emeryci otrzymają 14. emeryturę — mówił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

— To jest szacunek dla seniorów, dla jesieni życia. Przez ponad 6 lat rządów poprawiamy jakość życia seniorów. Wsłuchujemy się w głos emerytów. Nasi seniorzy mogą liczyć na wsparcie państwa — zapewnił szef rządu.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd robi wszystko, by poprawić życie emerytów i jest to aktualnie „najważniejszy priorytet”.

— To nasze babcie, dziadkowie poświęcali dla nas wszystko w bardzo trudnych czasach. W tym roku emeryci dostaną jeszcze większe wsparcie. Przeciętna emerytura od 2015 roku wzrosła z 1763 zł do 2525 zł brutto, bez wliczenia w to 13. i 14. emerytury — kontynuował premier RP, który przybliżył szczegóły nadchodzących zmian.

— W tym roku zastosujemy specjalny mechanizm waloryzacyjny, który będzie znacznie wyższy. Świadczenia emerytalne wzrosną od 1 marca o 7%. W drugiej połowie tego roku wypłacimy 13. emeryturę. Od 1 stycznie tego roku realizujemy zmianę, gdzie do 2500 zł brutto emerytura jest bez podatku. To zmiana, która dokłada 100-200 zł do emerytury czy renty — zakończył Morawiecki.

Poniżej całe wystąpienie premiera.

Zobacz również: Boris Johnson w Warszawie. Padła zdecydowana deklaracja: „Kiedy Polska jest zagrożona…”

Zobacz również: Ostre spięcie Morawieckiego z Macierewiczem. Wszystko się nagrało! [WIDEO]

źródło: TVN24, TVP.Info, YouTube

(Visited 415 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj