propolski.pl: Mateusz Morawiecki

Premier Morawiecki o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy: „Do umiłowanej niepodległości Polacy szli na wielu frontach…”

Premier Mateusz Morawiecki skomentował napiętą sytuację na polsko-białoruskiej granicy. — To nowy typ wojny — stwierdził szef polskiego rządu. Zaznaczył, że Polska zmagała się w przeszłości z dużo poważniejszym kryzysem i wykazała się przy tym ogromnym heroizmem.

— Dzisiaj ponownie stajemy wobec agresji ze strony wschodniego sąsiada. Czy można i czy da się porównać wydarzenia sprzed ponad stu lat do dzisiejszych? Sytuacja nie jest tak dramatyczna – tamta, sprzed ponad stu lat, wymagała męstwa i ofiarności najwyższej próby: gotowości do oddania swojego życia. Obecna, chociaż jest na pewno bardzo poważna i dla wielu dramatyczna, nie stanowi bezpośredniego zagrożenia życia — napisał premier Morawiecki w mediach społecznościowych.

Polityk podkreślił, że aktualne wydarzenia na polsko-białoruskiej granicy są nowego typu wojną. Nie ma przy tym wątpliwości, że służby i tym razem staną na wysokości zadania.

— To wojna, w której amunicją są cywile i przekazy medialne. Ale choć zmieniły się zasady walki, to jedno pozostaje niezmienne — miarą bezpieczeństwa jest gotowość do obrony Rzeczypospolitej, obrony jej granic i suwerenności — powiedział prezes Rady Ministrów.

Premier RP przywołał słowa marszałka Józefa Piłsudskiego, które padły w lipcu 1914 roku.

— Zwyciężać można nawet w najtrudniejszych warunkach, wyjść udaje się nieraz z najcięższego położenia – pod jednym wszakże warunkiem: trzeba jasno patrzeć w najczarniejszą choćby prawdę — napisał.

— Do umiłowanej niepodległości Polacy szli na wielu frontach, z wieloma przywódcami, grali na wielu fortepianach, byleby cel został osiągnięty. Nie byłoby tego celu, gdyby nie wola całego Narodu Polskiego, który od wielu, wielu lat, zjednoczył swoje wysiłki w godzinie próby. Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie obrona Ojczyzny przed bolszewickimi zakusami ze Wschodu w 1920 roku. W tej godzinie próby, Polacy raz jeszcze pokazali, że w obliczu zagrożenia potrafimy wznieść się ponad podziałami i solidarnie stawić odpór — podkreślił Morawiecki.

Zobacz również: Maja Ostaszewska chce pomóc migrantom: Nikt nie zasługuje na to by umierać w lesie

Zobacz również: Dziennikarz Krzysztof Stanowski sparodiował Kurdej-Szatan. Nagranie hitem internetu [WIDEO]

Zwyciężać można nawet w najtrudniejszych warunkach, wyjść udaje się nieraz z najcięższego położenia – pod jednym wszakże…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 11 listopada 2021

Źródło: Facebook.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these