Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się z apelem do Polaków, by ci ocieplili swoje domy przed nadchodzącym sezonem grzewczym. Szef polskiego rządu przypomniał, że już niedługo ruszy nowy program „Czyste powietrze”.

– Przeznaczamy kolejne miliardy złotych na program ocieplania naszych domów, ocieplania budynków, pomieszczeń – po to, żeby zmniejszyć rachunki. Kolejne dziesiątki tysięcy domów będą mogły skorzystać z tego programu – powiedział Mateusz Morawiecki.

Polityk ostrzegł, że zbliża się trudny dla nas wszystkich czas, dlatego w miarę możliwości powinniśmy skorzystać z pomysłów oferowanych przez rząd.

– Wszystkie te programy są do państwa dyspozycji; upraszczamy je po to, żeby trochę łagodniej można było przejść ten trudny sezon, który jest przed nami – mówił Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że w obecnej sytuacji na rynku energetycznym ocieplenie domu jest wyjątkowo istotne.

– Dzisiaj, zwłaszcza po ataku Rosji na Ukrainę, kiedy – jak wszyscy wiedzą – ceny energii szaleją, zwłaszcza energii cieplnej, warto korzystać z różnych programów. Drodzy rodacy, naprawdę skorzystajcie z tego. Postarajcie się ocieplić domy w miarę możliwości jeszcze przed tym sezonem grzewczym. To na pewno będzie trudna jesień, będzie trudna zima – Putin się o to postarał. Cała Europa dzisiaj zdała sobie z tego sprawę, a Niemcy i Austriacy zdali sobie podwójnie sprawę, jak błędną politykę prowadzili przez lata – uzależnienia się od Rosji. My się uniezależniliśmy od Rosji, ale niestety, wysokie ceny surowców dotykają także nas – wyjaśnił premier Morawiecki.

Przeczytaj również:  Marcin Prokop szczerze o swoich zarobkach w „Dzień dobry TVN”. Te słowa mogą szokować

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Jackowski znowu przemówił. Powiedział, co czeka Polaków

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Od kiedy będą obowiązywać wakacje kredytowe? Możesz mieć tylko dwa dni na złożenie wniosku

źródło: Twitter

(Visited 186 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj