propolski.pl: Andrzej Duda podpisał kolejną ustawę

Od kiedy będą obowiązywać wakacje kredytowe? Możesz mieć tylko dwa dni na złożenie wniosku

Kancelaria prezydenta przekazała informację, że prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o wakacjach kredytowych. — Zrobi to podczas oficjalnej uroczystości — czytamy.

Kiedy nowe przepisy wejdą w życie? Prezydent podpisze ustawę najprawdopodobniej w czwartek.

„Uroczystość podpisania przez prezydenta Ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom odbędzie się 14 lipca 2022 r. (czwartek) o godz. 11.30 w Belwederze”.

To tylko jeden dzień, a ma duże znaczenie dla kredytobiorców. Ustawa będzie obowiązywać 14 dni po jej ogłoszeniu w „Dzienniku Ustaw”. Trudno więc będzie skorzystać ze zwolnienia z raty w sierpniu.

— Jutro Prezydent może podjąć decyzję o podpisaniu ustawy o Wakacjach Kredytowych. Jeśli podpisze, to ci, co mają ratę 1 sierpnia, będą mieć 2 dni na złożenie wniosku — podkreślił Rafał Mundry.

Kiedy należy złożyć wniosek do banku?

Jak się okazuje, trzeba to zrobić przed datą zapadalności raty kredytu. Niektórzy kredytobiorcy mogą jednak nie zdążyć. Chodzi szczególnie o tych, którzy chcieliby niezwłocznie skorzystać z wakacji kredytowych.

Czym są wakacje kredytowe?

Jak przewiduje projekt ustawy, osoby uprawnione będą mogły zwrócić się do banku, gdzie posiadają kredyt. Następnie zawnioskować o cztery miesiące wakacji kredytowych (brak konieczności opłacania rat).

Oto terminy zawieszenia rat w 2022 roku:

od 1 sierpnia do 30 września (pierwsze dwa miesiące),
od 1 października do 31 grudnia (drugie dwa miesiące).

Z opcji tej będzie można skorzystać bez względu na termin udzielenia kredytu. Brak konieczności wpłat będzie dotyczyło części kapitałowej, jak również odsetkowej kredytu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Córka Aleksandra Jabłonowskiego zagra w trzecim sezonie Wiedźmina! W jaką postać się wcieli?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Facebook pozbywa się pracowników biurowych i namawia do donoszenia. Co stoi za falą zwolnień?

źródło: Twitter, Rzeczpospolita, Onet

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these