Kompozytor Zbigniew Preisner zarzucił sztabowi Andrzeja Dudy bezprawne wykorzystanie jego utworu „Miejcie nadzieję”.  Prędko okazało się jednak, że dzieło artysty grane było nie z głośników Dudabusa, a podczas protestu środowisk LGBT mającego miejsce nieopodal.

— Moi Drodzy, dzisiaj na Małym Rynku w Krakowie z „Dudabusu” — napisał w mediach społecznościowych Preisner — została bez mojej zgody wyemitowana moja piosenka „Miejcie nadzieję”. Co za bezczelność?! A. Duda, kandydat na prezydenta, łamie moje osobiste prawa autorskie — poinformował oburzony kompozytor.

Do zarzutów Preisner odniósł się szybko Krzysztof Sobolewski. Polityk zaprzeczył jakoby na wiecu Andrzeja Dudy pojawił się utwór „Miejcie nadzieję”. Co więcej, wątpliwości rozwiały liczne nagrania i filmiki z wydarzenia dowodzące, że utwór leciał na Rynku Głównym w trakcie manifestacji LGBT.

Przeczytaj również: Jest wyrok sądu w sprawie Trzaskowskiego

„Miejcie nadzieję” Preisnera leciało na Rynku Głównym podczas wiecu LGBT. Dudabus stał na Małym Rynku.
Dowód na to gdzie leciało „Miejcie nadzieję” na załączonym filmiku. Podajcie dalej! — poprosiła internautka.

Zaraz się okaże, że to Preisner będzie musiał przepraszać Andrzeja Dudę za pomówienie, bo ten utwór puszczał kto inny… i na pewno tego kogoś nie da się oskarżyć o sympatię do Prezydenta — skomentował poseł PiS Paweł Lisiecki.

Przeczytaj również:  Znamy nowego prezesa zarządu PKO BP

— Sztab kandydata PO ewidentnie nie umie w ustawki, ale wciąż próbuje. Jak nie polskojęzyczny Francuz podążający za nim po gminach, by „zadawać pytania” po francusku, to Zbigniew Preisner nieprawdziwie oskarżający PAD.
Dobra rada – więcej naturalności, mniej kłamstw. #RafałNieKłam — zaapelował rzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel.

Przeczytaj również: Żebrowski w wywiadzie dla Wyborczej: „My tu ich, panie, nienawidzimy. Nazywamy ich nawet PiSIS”

źródło: Tysol

(Visited 174 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj