Marta Lempart w rozmowie z „Wysokimi Obcasami” przyznała, że jej sytuacja finansowa pozostawia wiele do życzenia. Nie ukrywała, że znalazła się w wyjątkowo trudnym położeniu.

Prof. Magdalena Środa, widząc desperację liderki Strajku Kobiet, wyszła do niej z pewną propozycją…Jak się okazuje, zasugerowała, by na scenie politycznej znalazła się jeszcze jedna partia.

— Straciłam wszystko, finansowo i zawodowo. Dotychczasową pracę i firmę. Teoretycznie na własne życzenie. Jestem w fatalnej sytuacji finansowej — żaliła się kilka dni temu Lempart.

Zobacz również: Wałęsa opowiedział o swoim testamencie: „Dzisiaj właściwie nie mam nic. Myślałem, że…”

Na rozpaczliwe słowa aktywistki zareagowała prof. Środa, która powiedziała, że dobrym wyjściem z tej sytuacji byłoby utworzenie nowej lewicowej partii.

— Marto, zakładaj partię! — doradziła w tytule nowego tekstu na łamach „Wysokich Obcasów”.

— Cały problem z wielkimi liderami/liderkami ruchów społecznych polega na tym, że wszyscy wierzą, że są oni wolnymi duchami, które aktywizują lud do walki o lepsze jutro — podkreśliła prof. Środa.

Zobacz również: Jana Shostak: „Niezależnie czy to jest kobieta, czy mężczyzna, może chodzić ze stanikiem lub bez”. Internauci nie wytrzymali

— Tymczasem liderzy, nawet bardzo romantyczni i skrajnie samopoświęcający się, muszą żyć, oddychać, mieć czas dla siebie, no i jakoś się utrzymywać. Marta Lempart to przykład ‚niewydolności’ figury bohatera/bohaterki naszych czasów — dodała profesor.

Zdaniem prof. Środy Marta Lempart dysponuje pewnymi możliwościami, musi je jedynie dostrzec i wybrać tę właściwą. Jedną z nich jest przyjęcie roli „zawodowej rewolucjonistki”, a drugą założenie nowej partii politycznej:  — Osobiście polecam drugą drogę — podsumowała Środa.

źródło: wmeritum.pl

(Visited 358 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj