Donald Tusk

Posłanka Lewicy ostro do Tuska. Tego były premier się nie spodziewał

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska zwróciła się do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska w sprawie oświadczenia byłego premiera dotyczącego kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

Nikt Pana do tego nie upoważnił — napisała posłanka Lewicy — żeby zabierać głos w imieniu całej opozycji w jakiejkolwiek sprawie — zakomunikowała Anna Maria Żukowska.

Donald Tusk opbulikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym zaproponował rządowi debatę w sprawie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej:

Władza, ale także my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby rozmawiać serio, poważnie i odpowiedzialnie, jak zapobiec temu kryzysowi — mówi były premier Donald Tusk, zwracając się do władzy.

— Po pierwsze bardzo przeżywamy ten kryzys humanitarny, tę dramatyczną sytuację 30 osób koczujących przy naszej granicy, w tym kobiet i dzieci. Bezradność, też bezradność polskiego rządu — ocenił w swoim oświadczeniu były premier.

— A mamy przecież świadomość, że to może być początek kryzysu. Wiemy dobrze, że reżim Łukaszenki, jego służby przygotowywały prowokacje zarówno wobec Litwy jak i Polski, organizując strumień imigrantów i kierując tych imigrantów w kierunku granic UE — dodał lider Platformy Obywatelskiej.

— Kiedy wybuchł konflikt na Ukrainie, byłem wtedy premierem, zaprosiłem wszystkich liderów opozycji, usiedliśmy przy jednym stole, był też wtedy Jarosław Kaczyński, żeby rozmawiać, jak Polacy wspólnie mogą uporać się z tym dramatycznym wyzwaniem. Oczekuję dzisiaj dokładnie tego samego od władzy i oczywiście jestem gotów do takiej rozmowy, jestem przekonany, że mogę te słowa powiedzieć w imieniu całej opozycji — przypomniał na zakończenie Tusk.

Ostra reakcja posłanki Lewicy

Oświadczenie byłego premiera spotkało się z krytyką ze strony Anny Marii Żukowskiej:

Nikt Pana do tego nie upoważnił, żeby zabierać głos w imieniu całej opozycji w jakiejkolwiek sprawie. A w sprawie uchodźców już Pan głos zabrał na Twitterze i jest on sprzeczny z wartościami reprezentowanymi przez Lewicę — napisała parlamentarzystka.

Przeczytaj również: [FOTO] Wulgarne i obraźliwe billboardy z wizerunkiem Pawła Kukiza. „My tylko wynajęliśmy powierzchnię, tablice wieszała firma…

Przeczytaj również: Sterczewski zatroskany losem imigrantów? Wiceszef MSZ ujawnia ciekawe informacje

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these